SPIN Extra 2013

17-18 kwietnia 2013 r. | Zamek Gniew – Gniew

Zobacz program spotkania (PDF)

17-18 kwietnia 2013 na Zamku Gniew, najpotężniejszej twierdzy Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły, odbyła się wiosenna edycja SPIN Extra 2013 będąca drugim spotkaniem dedykowanym dla projektantów i instalatorów z północnej i zachodniej Polski. Minione wydarzenie było już dwunastym z cyklu Spotkaniem Projektantów Instalacji Niskoprądowych.

SPIN Extra i SPIN to coroczne wydarzenia będące platformą wymiany wiedzy, informacji i kontaktów w branży niskich prądów. Skupiają kluczowych producentów i dostawców rozwiązań oraz projektantów i instalatorów.

Na spotkanie przybyło ponad 170 uczestników, w tym ponad 120 projektantów i instalatorów, przedstawiciele mediów branżowych oraz reprezentanci 13 producentów i dystrybutorów rozwiązań branżowych.

Swoje produkty i rozwiązania zaprezentowali:

 • Platynowy Partner: BKT ELEKTRONIK,
 • Złoci Partnerzy: ELMAT, MIWI-URMET, OPTEX,
 • Srebrni Partnerzy: Honeywell Life Safety Austria, IPID, Konsorcjum FEN, NEC Display Solutions, Robert Bosch Sp. z o.o., ROMI, SALTO SYSTEMS,
 • Brązowi Partnerzy: EDBAK, Instalsat.

Sukcesem dla zespołu LOCKUS- organizatora konferencji jest przede wszystkim rosnące zainteresowanie spotkaniem ze strony Partnerów branżowych. Miło nam gościć zarówno stałych Partnerów, jak i wciąż poszerzające się grono nowych producentów i dostawców. Dodatkowo rosnące zainteresowanie konferencją ze strony uczestników: projektantów i instalatorów potwierdza wartość merytoryczną i rangę wydarzenia w branży niskich prądów. Opinie o spotkaniu jako wydarzeniu prestiżowym i unikalnym na rynku konferencji branżowych są dla nas szczególnie cenne.  Dokładamy starań by unikatowa formuła spotkania była trafną odpowiedzią na potrzeby rynku, pozwalała na owocny dialog i budowanie relacji biznesowych – mówi Magdalena Kniszner, Prezes LOCKUS.

Uczestnicy w niecodziennej średniowiecznej aranżacji dyskutowali o rozwiązaniach branżowych i ich potencjale. Tradycyjnie konferencji towarzyszyła część wystawiennicza. Uczestnicy, odwiedzając stoiska, testowali możliwości prezentowanego sprzętu oraz zapoznali się z jego funkcjonalnościami.

Dwa intensywne dni wykładów zostały poświęcone bieżącym zagadnieniom branżowym. Omówione zostały m.in.:

 

 • dźwiękowe systemy ostrzegawcze,
 • nowe technologie w rozwiązaniach CCTV,
 • systemy monitoringu wizyjnego IP,
 • systemy wyświetlania obrazu,
 • integracja systemów KD, SSWiN, CCTV, BMS,
 • systemy IP video w rozwiązaniach zintegrowanych
 • integracja CCTV i zewnętrznych czujek ruchu,
 • nowoczesne systemy okablowania strukturalnego,
 • nowoczesne Systemy Zasilania Gwarantowanego,
 • bezprzewodowe systemy kontroli dostępu,
 • sterowanie urządzeń automatyki pożarowej.

 

Platynowy Partner – BKT Elektronik, zaprezentował nową generację mierników do certyfikacji sieci LAN (D, E, EA, F, FA), nowy produkt na rynku jakim jest szafa SERWEROWA 4DC, a także nową strategię DR@KOM. Platynowy Partner zaproponował także uczestnikom Poradnik Projektanta, czyli nowe narzędzie dla instalatorów i projektantów, zawierające praktyczne porady dla partnerów.

SPIN Extra 2013 zakończył panel ekspercki poświęcony tematyce zasilania i sterowania urządzeń przeciwpożarowych, który poprowadził Specjalista Ochrony Przeciwpożarowej – mł. bryg. mgr inż. Edward Skiepko. Uczestnicy dyskutowali o właściwych warunkach zasilania, którymi są nie tylko odpowiednie przewody, ale przede wszystkim ciągłość zasilania od źródła energii do ostatniego elementu sterowanego.

Wiosenna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych adresowanego do uczestników z Polski północnej i zachodniej niewątpliwie wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń branżowych. Wierzymy, że w kolejnym roku jego organizacja będzie kontynuowana z porównywalnym sukcesem – dodaje Prezes Magdalena Kniszner.

Podczas SPIN Extra 2013 uczestnicy nie tylko poznali tajniki najnowszych technologii w branży niskich prądów, ale także swoje tajemnice podczas części integracyjnej odkrył przed nimi Zamek Gniew. Oko cieszył niepowtarzalny wystrój wnętrz i malownicze widoki na dolinę Wisły.

Previous slide
Next slide