SPOTKANIE
PROJEKTANTÓW
INSTALACJI
NISKOPRĄDOWYCH.

24 – 25 września 2024
HOTEL ARŁAMÓW ****
USTRZYKI DOLNE

22 SPIN już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

O 22 SPIN

SPIN to tradycyjne wydarzenie branżowe adresowane do projektantów instalacji niskoprądowych, zainteresowanych technologią, chcących rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę i kontakty w branży niskich prądów.
Już od 22 lat projektanci spotykają się z Partnerami konferencji: producentami i dystrybutorami, aby współtworzyć wartościowe merytorycznie środowisko do konfrontacji spostrzeżeń na temat najnowszych technologii i rozwiązań branżowych.

Najnowsze technologie i rozwiązania zostaną przedstawione w trakcie specjalistycznych prezentacji i warsztatów prowadzonych przez producentów i dystrybutorów oraz niezależnych ekspertów branżowych. Wyeksponowane produkty będzie można porównać i przetestować odwiedzając część wystawienniczą. Nie zabraknie także atrakcji – konkursy, rywalizacje i wyjątkowy wieczór!

Do zobaczenia w Hotelu Arłamów!

Zobacz relację z poprzedniej edycji północnej

Złoci Partnerzy

Srebrni Partnerzy

Brązowi Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni Medialni

Prelegenci

Marcin Cholewka

AAT SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Artur Lewandowski

AMBIENT-SYSTEM

Michał Murski

BOSCH

Maciej Pietrzak

DAHUA TECHNOLOGY

Renata Januszewska

EATON

Mirosław Gondek

EWIMAR

Tomasz Olejniczak

HIKVISION

Bartłomiej Kołodziej

IMPAKT

Piotr Sosnowski

INTELIHOUSE

Michał Biela

MEGAVISION TECHNOLOGY

Mikołaj Kobyliński

MEGAVISION TECHNOLOGY

Konrad Wójcik

RITTAL

Jakub Sobek

RCS ENGINEERING

Mikołaj Olszewski

ROMI

Łukasz Kanarek

ROGER

Marek Sekściński

RST

Przemysław Dawidziuk

SALTO SYSTEMS

Piotr Narczyk

SENSOR-ONLINE

Adam Tatarowski

TECHOM

Robert Gawroński

TP-LINK

Maciej Błachnio

YAMAHA

Patryk Jaworek

ZPAS

Agenda

Dzień I
24.09.2024 - wtorek

08:00

Rejestracja Uczestników

09:00

Panel powitalny

09:15

Podczas prelekcji skupimy się na wszystkich etapach postawania nowoczesnej, bezpiecznej i wydajnej sieci lokalnej. Począwszy od projektu sieci i doboru optymalnego rozwiązania, do przeglądu aktualnych rozwiązań.

Omówimy możliwości rozwiązania Omada SDN pod kątem wykorzystania przełączników oraz punktów dostępowych WiFi, a także przegląd funkcjonalności Omada SDN w zastosowaniach do budowy sieci w budynkach wielkopowierzchniowych takich jak szkoły, placówki medyczne, hotele i magazyny.

Prelekcję będą dopełniały zrealizowane wdrożenia ukazujące zastosowanie Omada SDN.

TP_LINK_W.jpg

09:45

Prezentacja ROGER:

VISO SMS to zaawansowana platforma, która integruje systemy bezpieczeństwa w ramach jednego oprogramowania oraz umożliwia ich monitorowanie i graficzną wizualizację. Podczas prelekcji przedstawimy najważniejsze funkcje i korzyści tego rozwiązania. 

Pokażemy, jak VISO SMS automatyzuje detekcję sytuacji alarmowych, wspiera operatora systemu w podejmowaniu decyzji oraz ułatwia realizację i nadzorowanie prac konserwacyjnych. 

Ponadto w trakcie wystąpienia przedstawimy obiekty, w których VISO SMS jest stosowany oraz opowiemy o planach dalszego rozwoju platformy, która dzięki współpracy z systemem kontroli dostępu RACS 5 stała się doskonałą alternatywą dla obecnych na rynku rozwiązań Security Management System.

 

Prezentacja SENSOR-ONLINE:

Podczas prezentacji skupimy się na specyficznych potrzebach hotelu związanych z kontrolą dostępu i sterowaniem temperaturą. Jako obiekt działający 24 godziny na dobę wymaga on rozwiązań, które w automatyczny sposób dostosują jego stan do dynamicznie zmieniającej się liczby gości i zajętości pomieszczeń. Na prezentacji zostaną omówione:

  1. Różnice między wersją biurową a hotelową.
  2. Zaawansowane zarządzanie temperaturą.
  3. Integracja z systemami PMS.
  4. Powiadamianie o zdarzeniach.
  5. Zbiorcze kontrolery i pokoje.
 

Prezentacja pokaże, jak nowoczesne technologie mogą usprawnić funkcjonowanie hotelu, zwiększyć komfort gości i dać realne oszczędności na stałych kosztach utrzymania.

roger sensor online spin 22

10:15

Prelekcja poświęcona będzie analizie kluczowych wyzwań związanych ze zrozumiałością mowy w różnych warunkach akustycznych i typach obiektów.

Omówimy podstawy działania oraz zaawansowane algorytmy przetwarzania dźwięku, takie jak adaptacyjna filtracja i czasowa transpozycja mowy, które znacząco poprawiają zrozumiałość mowy, nawet w wymagających warunkach akustycznych.

Przedstawimy architekturę i komponenty systemu smartVES, a także zaprezentujemy, jak wpływają one na poprawę akustyki w budynkach, przynosząc korzyści ich użytkownikom. Prelekcja będzie obejmować studium przypadków, praktyczne zastosowania systemu na wybranych obiektach, aby pokazać jego efektywność i możliwości.

Ambient-logo.png

10:45

Przerwa kawowa i networking

11:30

W pędzącym do nieustannego rozwoju technologicznego świecie, mamy wiele do zrealizowania. Coraz wyższe wymagania niezawodności i dostępności systemów przemysłowych, PV oraz ICT zmuszają nas do doboru odpowiednich technologii stosowania rozwiązań utrzymujących ich ciągłe działanie. Firma ROMI ma do zaoferowania w tym zakresie systemy zasilania gwarantowanego, transformatorowe, oraz rozwiązania beztransformatorowe dla teleinformatyki. 

W tym roku wdrażamy nowe serie zasilaczy bezprzerwowych GT UPS FLEXI oraz GT UPS S 33 Pro. Nowe urządzenia opracowane zostały w oparciu o obowiązujące standardy oraz wymagania stawiane przez wymagających użytkowników. O poprawne i zgodne z zasadami sztuki instalatorskiej instalowanie i niezawodne działanie systemów dbają nasze zespoły techniczne i serwisowe.

grupa romi logotyp

12:30

Największa efektywność chłodzenia w jak najmniejszej przestrzeni, bez udziału powietrza z pomieszczenia, na potrzeby przetwarzania danych w obiektach klasy Data Center czy też typu „Edge”, ale gdzie jeszcze…? A może w zakładzie produkcyjnym ? Dla aplikacji automatycznych płatności, streamingu, inteligentnych miast czy też służb publicznych. 

Przedstawimy scenariusz dla osiągnięcia wysokiej efektywności IT w małych, średnich a także dużych przedziałach mocy w czterech aspektach. W zakresie: chłodzenia, rozdziału energii, bezpieczeństwa fizycznego, dostępności i synergii całości zbudowanej infrastruktury IT. 

Zaprezentujemy przykłady realizacji skalowalnych, elastycznych rozwiązań, które umożliwiają indywidualną konfigurację i budowę na bazie standardowych komponentów, od pojedynczej szafy do głównego centrum danych, od centrów typu Cloud przez Edge aż po Hyperscale.

rittal

13:00

Zapraszamy na spotkanie z nową technologią podczas prezentacji AAT,  która otworzy przed Państwem nowe perspektywy w projektowaniu instalacji niskoprądowych! Poznajcie najnowszą wersję Novus Management System AC – profesjonalne oprogramowanie do zarządzania systemami bezpieczeństwa w obiektach.

Podczas prezentacji omówimy kompleksowe rozwiązanie integrujące systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, sygnalizacji włamania i napadu oraz automatyki budynkowej. Stworzone w Polsce przez zespół wykwalifikowanych programistów, Novus Management System AC zapewnia elastyczność wdrożenia, najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilne działanie aplikacji.

Dowiedz się, jak innowacyjna technologia AAT może usprawnić realizowane projekty i przynieść wymierne korzyści. Dołącz do prezentacji i skorzystaj z wiedzy i wsparcia doświadczonej firmy inżynieryjnej. Postaw na wysoką jakość zarządzania systemami bezpieczeństwa!

Serdecznie zapraszamy!

aat-www.png

13:30

Przerwa obiadowa

16:30

Przerwa kawowa i networking

17:00

Równolegle warsztaty poprowadzą:

Warsztaty

17:40

Przerwa techiczna

17:50

Równolegle warsztaty poprowadzą:

Warsztaty

18:30

Integracja i wypoczynek

20:30

Kolacja | Wieczór pełen atrakcji

Dzień II
25.09.2024 - środa

07:30

Śniadanie

08:30

Poranna kawa | Rozmowy w strefie wystawienniczej

09:40

W trakcie prelekcji opowiemy trochę o nowych rozwiązaniach w portfolio marki PowerWalker. Od listew zarządzalnych, UPS rackowy w oparciu o baterie litowe aż po duże rozwiązania trójfazowe i Micro Data Center

impakt-power-walker.png

10:00

W prezentacji omówione zostaną kluczowe elementy technicznych zabezpieczeń obiektów infrastruktury krytycznej (IK). 

Przedstawimy ochronę obwodową jako pierwszą linię obrony, obejmującą czujniki oraz systemy monitoringu wizyjnego. Szczególną uwagę poświęcimy także rozwiązaniom Lidar, które dzięki technologii laserowej zapewniają precyzyjne wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym. 

Podkreślimy znaczenie synergii i interoperacyjności różnych systemów zabezpieczeń, co umożliwia zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem oraz zwiększa skuteczność reakcji na potencjalne zagrożenia. Naszym celem jest pokazanie, jak nowoczesne technologie wspierają budowanie kompleksowej odporności obiektów IK.

RCSE.png

10:20

W prezentacji pokażemy pełen zakres prac, które ZPAS oferuje swoim partnerom biznesowym w realizacjach Data Center.

Możliwości konsultacji i doradztwa technicznego od wizji lokalnych na obiektach po dobór rozwiązań, ich produkcję i realizację aż po montaż na obiekcie.

Zaprezentowane będą również przykłady już zrealizowanych inwestycji.

zpas_logotyp

10:40

Ochrona przeciwprzepięciowa jest ważnym elementem bezpieczeństwa instalacji niskoprądowych. Przepięcia zaindukowane w przewodach podczas wyładowania atmosferycznego, stanowią zagrożenie nie tylko dla podłączonych urządzeń ale również dla innych instalacji oraz osób znajdujących się w pobliżu. Właściwe zaprojektowanie i dobranie urządzeń ochronnych, zgodnie z normami i standardami, jest nieodzowne dla zapewnienia niezawodności i trwałości instalacji.

W ramach prelekcji, Mirosław Gondek – konstruktor urządzeń elektronicznych i programista urządzeń mikroprocesorowych, omówi zjawisko przepięcia oraz przyczyny uszkodzeń współczesnej elektroniki. Przedstawi budowę i zasadę działania, poszczególnych serii ograniczników przepięć marki Ewimar.

Logo Ewimar

11:00

Przerwa kawowa i networking

11:30

Yamaha ProVisionaire to bezpłatne oprogramowanie integrujące sterowanie i zarządzanie urządzeniami Yamaha Pro Audio oraz kompatybilnymi, plus dowolnymi innymi poprzez komendy sieciowe. Interfejsy użytkownika bazują na powszechnie dostępnych tabletach i smartfonach z iOS/iPadOS oraz tabletach i PC z Windows.

Yamaha-logo-22SPIN

12:30

W dzisiejszych czasach, kiedy bezpieczeństwo fizyczne staje się coraz bardziej skomplikowane i wymagające, kamery wieloprzetwornikowe odgrywają kluczową rolę.

Ta prelekcja skupi się na roli, jaką te zaawansowane urządzenia odgrywają we współczesnej architekturze bezpieczeństwa fizycznego.

Omówimy techniczne aspekty kamer wieloprzetwornikowych, w tym ich zdolność do śledzenia wielu obiektów jednocześnie, a także ich zastosowanie w różnych scenariuszach bezpieczeństwa.

Poruszymy również kwestie związane z integracją tych kamer z innymi systemami bezpieczeństwa oraz wyzwaniami, które mogą napotkać projektanci systemów bezpieczeństwa fizycznego.

Prelekcja ta będzie szczególnie przydatna dla osób pracujących w branży bezpieczeństwa, a także dla tych, którzy są zainteresowani najnowszymi trendami i technologiami w tej dziedzinie.

Zapraszamy do udziału w konferencji.

Hikvision logotyp spin

12:50

W prezentacji zostaną pokazane podstawowe wymagania normatywne dla ograniczników przepięć oraz wymagania dla całych instalacji. 

Poruszone zostaną kwestie istotności kompletności ochrony zarówno od strony zasilania, jak i linii niskoprądowych. Przedstawiona zostanie waga przeprowadzania przez producentów badań typu, obejmujących między innymi próby udarowe gotowych produktów, ale także możliwe konsekwencje braku takich badań. 

Dodatkowo zostaną pokazane przykłady prawidłowego budowania skutecznej ochrony systemów teletechnicznych, przed przepięciami, przy zastosowaniu profesjonalnych zabezpieczeń SPD. 

RST-logo.png

13:10

Systemy Ratunkowej Komunikacji Głosowej mogą zrewolucjonizować ewakuację, zapewniając szybkie i efektywne przekazywanie kluczowych informacji bezpośrednio do osób, które potrzebują pomocy w wydostaniu się z budynku. 

W sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary czy zagrożenia terrorystyczne, czas reakcji jest kluczowy – EVC pozwalają na natychmiastową komunikację z prowadzącym akcję, co może uratować życie i minimalizować chaos. 

Dowiedz się jak działają systemy Ratunkowej Komunikacji Głosowej, jak i gdzie należy je projektować. Zapewnij bezpieczeństwo ewakuacji dla wszystkich!

eaton-logo.png

13:50

Przerwa kawowa i networking

14:15

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów

14:30

Obiad

2

Dni

42

Partnerów

22

Prezentacje

9

Warsztatów

Data i miejsce

24–25 września 2024

Hotel Arłamów

Miejscem 22. edycji SPIN jest luksusowy obiekt z niezwykłą historią HOTEL ARŁAMÓW****. Obiekt położony jest w samym sercu Bieszczad, w Ustrzykach Dolnych.

Po przekroczeniu bramy wjazdowej znajdą się Państwo w innej rzeczywistości. Spokój, cisza, czas płynie jakby wolniej, dookoła zieleń i cieszący oko krajobraz. Będą Państwo zachwyceni nie tylko nieskażoną cywilizacją przyrodą oraz majestatycznymi bieszczadzkimi górami, ale także oferowanym przez Hotel komfortem i wyjątkową atmosferą sprzyjającą zdobywaniu wiedzy oraz zawieraniu i umacnianiu kontaktów biznesowych.

Serdecznie Państwa zapraszamy! Jesteśmy przekonani, że ten imponujący obiekt i komfortowe warunki, będą sprzyjać rozwojowi i budowaniu relacji biznesowych.  

Projektancie zobacz dlaczego warto
zostać uczestnikiem SPIN

Uzyskasz przekrojowe i kompleksowe informacje na temat trendów, nowinek technologicznych i potrzeb branży niskich prądów

Poznasz ofertę najciekawszych dostawców usług i rozwiązań systemów SAP, DSO, KD/RCP SSWIN, CCTV, LAN, AV, RTV, SUG i innych

Skonsultujesz się z ekspertami
z branży

Przetestujesz rozwiązania w strefie wystawienniczej

Wzmocnisz i poszerzysz
relacje biznesowe

Weźmiesz udział w niezapomnianym wieczorze integracyjnym

Zostań Uczestnikiem

Bezpłatny udział dla projektantów instalacji niskoprądowych

Kontakt

Masz pytania, chcesz się czegoś dowiedzieć, a może zostać partnerem lub uczestnikiem naszej konferencji? Jeśli tak – zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Ewa Owsiak
M: +48 603 748 838
E: eowsiak@lockus-k2.pl

Małgorzata Mogilska
M: +48 605 868 610
E: mmogilska@lockus-k2.pl

Uczestnicy

Łukasz Haliniak
M: +48 603 302 747
E: lhaliniak@lockus-k2.pl

Media

Małgorzata Mogilska
M: +48 605 868 610
E: mmogilska@lockus-k2.pl

Warsztaty AAT

Serdecznie zapraszamy na warsztat AAT, podczas którego zaprezentujemy profesjonalne oprogramowanie do zarządzania systemami bezpieczeństwa w obiektach – Novus Management System AC . To innowacyjne rozwiązanie zostało zaprojektowane i stworzone w Polsce przez zespół wysoko wykwalifikowanych programistów, którzy zapewniają ciągły rozwój, elastyczność wdrożenia, najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilne działanie aplikacji.

Podczas warsztatów uczestnicy:

  • Poznają, jak w łatwy i prosty sposób do oprogramowania zarządzającego dodać systemy sygnalizacji pożarowej, telewizji dozorowej, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu oraz automatyki budowlanej.

  • Zobaczą, jak wygląda wizualizacja oraz interakcje pomiędzy tymi systemami w przypadku wystąpienia zdarzeń alarmowych lub awarii wygenerowanych w danym systemie.

  • Otrzymają praktyczne wskazówki i narzędzia do skutecznego zarządzania zintegrowanymi systemami bezpieczeństwa.

Te warsztaty to doskonała okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, które znacząco usprawnią realizację Twoich projektów. Dołącz do AAT i odkryj nowe możliwości, jakie oferuje Novus Management System AC.

Warsztaty Ambient System
"System DSO/PA smartVES - inteligentna adaptacja dźwięku do każdych warunków akustycznych".

Podczas warsztatów zaprezentujemy możliwości cyfrowego systemu DSO/PA smartVES. Uczestnicy będą mogli na żywo doświadczyć, jak algorytmy smartVES wpływają na zrozumiałość i jakość mowy. Przedstawimy zasady działania systemu oraz przeprowadzimy demonstrację na przykładzie realnego obiektu, ilustrując praktyczne zastosowanie smartVES w poprawie akustyki. 

Warsztaty będą okazją do dyskusji, komentowania i wymiany poglądów na temat proponowanych rozwiązań, umożliwiając lepsze zrozumienie ich korzyści w różnych środowiskach akustycznych.

Warsztaty Dahua Technology
"Narzędzia wspierające projektowanie przygotowane przez DAHUA".
  1. Prezentacja możliwości  biblioteki DahuaCAD dostępnej w oprogramowaniu CadProfi. Nowości, przegląd.
  2. Project Design Tool narzędzie do projektowania systemów CCTV opartych na sprzęcie Dahua.
  3. Gotowe bloki/ikony/schematy CAD dostępne na files.dahua.support
Warsztaty InteliHouse
"5 technologii z różnych obszarów Security. Spróbuj je powiązać w bezpieczny sposób".
Warsztaty Megavision Technology
"PSIM w AKCJI – Jak monitorować i zarządzać infrastrukturą efektywnie".
Warsztaty TP-Link
Projektowanie rozmieszczenia punktów dostępowych w celu stworzenia optymalnego zasięgu sieci bezprzewodowej (WIFI).

Na warsztatach skupimy się na zaprojektowaniu rozmieszczenia punktów dostępowych w różnych obiektach wielkopowierzchniowych. W praktyczny sposób pokażemy jaki wpływ na zasięg mają takie elementy jak ściany nośne, ściany działowe, piony techniczne czy drzwi lub okna. Pokażemy również co należy uwzględnić planując sieć WiFi w budynkach magazynowych czy produkcyjnych. Wszystko to na przykładowych projektach za pomocą dedykowanego oprogramowania do tworzenia raportów symulacji WiFi.

Prowadzący: Marek Stępień

Warsztaty Romi

Szczegóły wkrótce

Warsztaty ROGER i SENSOR-ONLINE
ROGER - "VISO SMS – praktyczny pokaz możliwości zaawansowanego narzędzia do monitorowania i wizualizacji systemów bezpieczeństwa".

System zarządzania bezpieczeństwem VISO SMS służy przede wszystkim do monitorowania, wizualizacji i zarządzania bezpieczeństwem w obiektach. Umożliwia centralne monitorowanie różnych systemów w ramach jednego oprogramowania, dzięki czemu w sytuacji awaryjnej operatorzy mogą szybko i sprawnie podejmować decyzję oraz reagować na zaistniałe zdarzenia np. pożar czy włamanie. VISO SMS jest zintegrowany z popularnymi systemami bezpieczeństwa takich firm jak Bosch, Siemens, SATEL, Milestone, Hikvision, Dahua i inne.

Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać możliwości, zaawansowane funkcje i rozwiązania systemu VISO SMS w ramach uruchomionego środowiska testowego. Zapraszamy do udziału.

SENSOR-ONLINE - "Konfiguracja pokoju hotelowego w praktyce".

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć na żywo obiekt działający pod kontrolą automatyki SENSOR. Poznają w jaki sposób można skonfigurować sterowanie oświetleniem, zaprogramować sceny świetlnie lub zdalnie otworzyć pomieszczenie. Na przykładzie czujników zalania zostanie pokazana funkcjonalność kontrolerów zależnych – awaria w jednym z wielu pokoi spowoduje zamknięcie głównego zaworu z wodą. Omówiony zostanie również sposób konfiguracji interfejsów Modbus na potrzeby sterowania klimatyzacją.

Warsztaty Poltel i Corning
Szczegóły wkrótce
Warsztaty Rittal
"RiPanel- Kompletna bezpłatna konfiguracja i projektowanie On-Line, czyli skonfiguruj szafę Rack IT wraz z potrzebnymi akcesoriami w zaledwie w kilku krokach".
  • Wszystkie funkcje RiPanel w skrócie
  • Szybki i poprawny wybór szaf oraz akcesoriów- Koniec z błędami przy wyborze akcesoriów i obróbce mechanicznej powierzchni obudów i szaf
  • Łatwe projektowanie wycięć i otworów z wizualizacją konfiguracji w czasie rzeczywistym w 3D
  • Automatyczne generowanie danych do zamówień i produkcji oraz zgodnej z normami dokumentacji
  • Bezpośrednie przekazywanie konfiguracji do EPLAN Pro Panel- Przyspieszenie procesów dzięki zintegrowanym interfejsom z oprogramowaniem Eplan i Rittal
  • Oszczędność czasu dzięki łatwej konfiguracji i zamawianiu w sklepie online MyRittal
  • Lepsze planowanie dzięki aktualizowanej liście części i wyświetlaniu cen oraz dostępności