SPOTKANIE
PROJEKTANTÓW
INSTALACJI
NISKOPRĄDOWYCH.

3 – 4 kwietnia 2025

Hotel Mazurski Raj Marina & SPA Ruciane - Nida

Dziękujemy za udział!

Zapraszamy na jesienną edycję.

O SPIN Extra 2025

SPIN to tradycyjne wydarzenie branżowe adresowane do projektantów instalacji niskoprądowych, zainteresowanych technologią, chcących rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę i kontakty w branży niskich prądów.
Już od 22 lat projektanci spotykają się z Partnerami konferencji: producentami i dystrybutorami, aby współtworzyć wartościowe merytorycznie środowisko do konfrontacji spostrzeżeń na temat najnowszych technologii i rozwiązań branżowych.

Najnowsze technologie i rozwiązania zostaną przedstawione w trakcie specjalistycznych prezentacji i warsztatów prowadzonych przez producentów i dystrybutorów oraz niezależnych ekspertów branżowych. Wyeksponowane produkty będzie można porównać i przetestować odwiedzając część wystawienniczą. Nie zabraknie także atrakcji – konkursy, rywalizacje i wyjątkowy wieczór!

Do zobaczenia w Hotelu Mazurski Raj!

Zobacz relację z wydarzenia

Złoci Partnerzy

Srebrni Partnerzy

Brązowi Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni Medialni

Prelegenci

Łukasz Kaźmierczak

AUDIO PLUS

Tomasz Ibrom

AUDIO PLUS

Beata Skórnicka-Sikora

AUTOID

Łukasz Klimczak

AWEX

Krzysztof Młudzik

AMBIENT-SYSTEM

Maciej Pietrzak

DAHUA TECHNOLOGY

Artur Block

HELUKABEL

Wojciech Szal

HELUKABEL

Michał Biela

MEGAVISION TECHNOLOGY

Jerzy Drożdż

MICROMADE

Konrad Gawda

ORANGE POLSKA

Konrad Wójcik

RITTAL

Łukasz Kanarek

ROGER

Michał Omakowski

ROMI | DRAKA

Jack Mulder

ROMI | DRAKA

Piotr Narczyk

SENSOR-ONLINE

Robert Gawroński

TP-LINK

Tomasz Błaszczuk

VECTOR

Edward Skiepko

EKSPERT

Krzysztof Chmielewski

EKSPERT

Agenda

Dzień I
03.04.2025 - czwartek

08:00

Rejestracja Uczestników

09:00

Panel powitalny

09:15

Stabilna, bezpieczna i łatwa w zarządzaniu sieć to kluczowy element w hotelach, szpitalach i innych dużych obiektach. Podczas prelekcji omówimy, jak zaplanować i wdrożyć Omada SDN, aby zapewnić niezawodną łączność, segmentację użytkowników i optymalizację ruchu. Przedstawimy sprawdzone topologie, dobór sprzętu oraz wykorzystanie VLAN-ów i QoS. Pokażemy również przykłady wdrożeń oraz najczęstsze błędy i sposoby ich unikania. Uczestnicy dowiedzą się, jak Omada SDN upraszcza zarządzanie siecią, zwiększa bezpieczeństwo i pozwala na łatwe skalowanie infrastruktury. Prelekcja dostarczy również praktycznych wskazówek i inspiracji.

TP_LINK_W.jpg

09:40

Prelekcja poświęcona będzie analizie kluczowych wyzwań związanych ze zrozumiałością mowy w różnych warunkach akustycznych i typach obiektów.

Omówimy podstawy działania oraz zaawansowane algorytmy przetwarzania dźwięku, takie jak adaptacyjna filtracja i czasowa transpozycja mowy, które znacząco poprawiają zrozumiałość mowy, nawet w wymagających warunkach akustycznych.

Przedstawimy architekturę i komponenty systemu smartVES, a także zaprezentujemy, jak wpływają one na poprawę akustyki w budynkach, przynosząc korzyści ich użytkownikom. Prelekcja będzie obejmować studium przypadków, praktyczne zastosowania systemu na wybranych obiektach, aby pokazać jego efektywność i możliwości.

Ambient-logo.png

10:30

Przerwa kawowa i networking

11:30

Największa efektywność chłodzenia w jak najmniejszej przestrzeni, bez udziału powietrza z pomieszczenia, na potrzeby przetwarzania danych w obiektach klasy Data Center czy też typu „Edge”, ale gdzie jeszcze…? A może w zakładzie produkcyjnym ?  Dla aplikacji automatycznych płatności, streamingu, inteligentnych miast czy też służb publicznych.  Przedstawimy scenariusz dla osiągnięcia wysokiej efektywności IT w małych, średnich a także dużych przedziałach mocy w czterech aspektach. W zakresie: chłodzenia, rozdziału energii, bezpieczeństwa fizycznego, dostępności i synergii całości zbudowanej infrastruktury IT. Zaprezentujemy przykłady realizacji skalowalnych, elastycznych rozwiązań, które umożliwiają indywidualną konfigurację i budowę na bazie standardowych komponentów, od pojedynczej szafy do głównego centrum danych, od centrów typu Cloud przez Edge aż po Hyperscale.

rittal

11:55

Prezentacja poświęcona będzie nowości na polskim rynku w sektorze szeroko rozumianego okablowania strukturalnego – DRAKA UC Cabling System.

Prysmian Group, jako największy producent kabli na świecie, poszerza swoje portfolio asortymentu oferowanego w Polsce, aby kompleksowo zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Innowacyjne rozwiązania, jakość, możliwość opracowywania koncepcji na etapie projektowym, zgodnie z wytycznymi Klienta, oraz szybkość dostaw, to elementy stanowiące integralną część rozwoju Prysmian Group.

grupa romi logotyp

12:20

Prezentacja ROGER:

RACS 5 to nowoczesny system kontroli dostępu, który łączy elastyczność, szeroką funkcjonalność i możliwość integracji z rozwiązaniami innych producentów. Dzięki zespołowi własnych programistów oraz zapleczu produkcyjnemu szybko dostosowujemy system do specyficznych wymagań klientów. Oferujemy zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt, zapewniając kompleksowe rozwiązanie dla małych i dużych obiektów. Podczas prelekcji pokażemy, jak platforma RACS 5 ułatwia zarządzanie dostępem i zwiększa bezpieczeństwo, dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdej inwestycji.

Prezentacja SENSOR-ONLINE:

Podczas prezentacji skupimy się na specyficznych potrzebach hotelu związanych z kontrolą dostępu i sterowaniem temperaturą. Jako obiekt działający 24 godziny na dobę wymaga on rozwiązań, które w automatyczny sposób dostosują jego stan do dynamicznie zmieniającej się liczby gości i zajętości pomieszczeń. Na prezentacji zostaną omówione:

  1. Różnice między wersją biurową a hotelową.
  2. Zaawansowane zarządzanie temperaturą.
  3. Integracja z systemami PMS.
  4. Powiadamianie o zdarzeniach.
  5. Zbiorcze kontrolery i pokoje.

Prezentacja pokaże, jak nowoczesne technologie mogą usprawnić funkcjonowanie hotelu, zwiększyć komfort gości i dać realne oszczędności na stałych kosztach utrzymania.

roger sensor online spin 22

12:45

Przerwa obiadowa

14:15

Prelekcja porusza problematykę integracji systemu ochrony obwodowej z systemem telewizji dozorowej.

Na przykładzie czujnika ochrony obwodowej HF500R oraz systemu kamer telewizyjnych omawiane są czynniki warunkujące konieczność wykonania takiej integracji, przedstawiane są zakładane cele, możliwe do osiągnięcia w systemie alarmowym przez połączenie obu tych systemów, a także przykładowe sposoby wykonania integracji obu systemów.

Na koniec przedstawiane są kierunki dalszego rozwoju integracji czujników ochrony obwodowej z kamerami światła widzialnego i podczerwieni. Prezentowane przykłady są ilustrowane obrazami z kamer oraz schematami układowymi połączeń czujnika HF500R z systemem telewizji dozorowej, które zostały zrealizowane w systemach ochrony obiektów w ciągu ostatnich kilku lat.

Stekop logo spin

14:40

Pośród różnych usług z portfolio Orange, przydatnych dla projektantów, skupimy się na usługach ICT. Powiemy jak wykorzystać Data Center Orange w projektach niskoprądowych aby obniżyć koszty inwestycji i przyśpieszyć czas realizacji projektu. Pokażemy inne korzyści z partnerstwa technologicznego z Orange – w tym dostęp do wiedzy, wsparcie i rozszerzenie swojej oferty. Odczarujemy pojęcie „kolokacja” i powiemy dlaczego klienci coraz częściej przenoszą do niej swój sprzęt. Słuchacze dowiedzą się również o możliwościach współpracy z Orange przy zakupie serwerów i innych urządzeń aktywnych.

Orange_logo_SPIN

15:05

Podczas prelekcji zaprezentujemy nowoczesne systemy bezpieczeństwa pożarowego budynku oraz znaczne korzyści wynikające z ich efektywnej współpracy.

Przedstawimy nasz autorski system sygnalizacji pożarowej FAS, który pozwala zarówno na skuteczne wykrycie pożaru w jego początkowym etapie, jak również na błyskawiczną ewakuację osób i mienia.

Przybliżymy również możliwości profesjonalnego systemu oddymiania SVS, który umożliwia szybkie i efektywne usunięcie zadymienia z dróg ewakuacyjnych.

Prezentacja będzie także okazją do omówienia naszych zaawansowanych rozwiązań z zakresu oświetlenia awaryjnego, takich jak m.in.:

– estetyczne oprawy ewakuacyjne i kierunkowe;

– innowacyjne oprawy dynamicznego kierunku ewakuacji WALL-SEG,

– precyzyjne systemy monitorowania oświetlenia awaryjnego;

– najwyższej klasy systemy centralnego zasilania oświetlenia awaryjnego (systemy centralnej baterii).

Na zakończenie prelekcji wspomnimy również o rozszerzeniu naszej oferty o nowe modele opraw podstawowych (dedykowane do rynku profesjonalnego), które charakteryzują się: minimalistycznym wzornictwem, szybkim i łatwym montażem, energooszczędnością oraz wysoką trwałością.

awex_logo

15:30

Przerwa kawowa i networking

16:00

Równolegle warsztaty poprowadzą:

Warsztaty

16:40

Przerwa techniczna

16:50

Równolegle warsztaty poprowadzą:

Warsztaty

17:30

Integracja i wypoczynek

20:00

Kolacja | Wieczór pełen atrakcji

Dzień II
04.04.2025 - piątek

07:30

Śniadanie

08:30

Poranna kawa | Rozmowy w strefie wystawienniczej

10:00

Prezentacja rozwinie praktyczne aspekty projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów łączności bezprzewodowej w obiektach:

  • Wyzwania związane z łącznością wewnątrz budynków: słaby zasięg, zakłócenia, problemy z pojemnością sieci.  
  • Rozwiązania dla sieci 2G/3G/4G/5G: systemy DAS (aktywne i pasywne), repeatery.  
  • Korzyści z zastosowania DAS: poprawa zasięgu, jakości i stabilności sygnału.  
  • Możliwości Private 5G: dedykowana sieć w każdym budynku, większe bezpieczeństwo, optymalizacja pod konkretne potrzeby.  
  • Porównanie Private 5G z WiFi: zalety i wady obu rozwiązań.  
  • Architektura i komponenty systemów DAS i Private 5G: praktyczne wskazówki dla projektantów.   

Prezentacja będzie bogato ilustrowana przykładami wdrożeń i rozwiązaniami technicznymi.

vector-logo

10:20

System MmSID wykorzystuje najwyższy poziom zabezpieczeń dostępny w kartach MIFARE® DESFire®:

  • karta identyfikuje się losowym ID
  • używany jest tylko algorytm AES128
  • klucze kryptograficzne różne na każdej karcie
  • komunikacja z kartą w szyfrowanej sesji

 

Klucze są dostarczane do czytników w czasie instalacji. Dlatego system MmSID:

  • może współpracować z dowolnym kontrolerem obsługującym protokół OSDP
  • umożliwia budowanie systemu kontroli dostępu w 4 stopniu zabezpieczeń (najwyższym), zgodnie z normą PN-EN 60389-11-1

 

Konfiguracja czytników (ustawienie prędkości transmisji, przesyłanie certyfikatów z kluczami,  nadanie indywidualnych adresów zgodnie z wymogami kontrolera) wykonywana jest po ich zainstalowaniu w docelowych miejscach.

Micromade-logo.png

11:00

Przerwa kawowa i networking

11:45

Naucz się w kilku prostych krokach zaprojektować wydajny system nagłośnieniowy do każdej przestrzeni.

Restauracja, radiowęzeł, hotel, kościół… każdy obiekt wymaga dziś efektywnego systemu nagłośnieniowego. Zaprojektowanie takiego systemu jest wyzwaniem, ale łatwiejszym niż się wydaje! Doświadczeni specjaliści Audio Plus nauczą Cię jak zaprojektować nagłośnienie do Twojego zastosowania lub dla Twojego klienta, z wykorzystaniem spójnego środowiska marek Dynacord i Electro-Voice.

logo_AudioPlus

12:25

– Wymagania środowiskowe – a wsparcie normatywne

– Metody doboru obwodów strategicznych

– Ochrona instalacji na etapie projektu

– świadome bezpieczeństwo obiektu – referencje bezawaryjnej pracy.

13:30

Przerwa kawowa i networking

13:45

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów

14:00

Obiad

2

Dni

29

Partnerów

17

Prezentacji

9

Warsztatów

Data i miejsce

3–4 kwietnia 2025

Hotel Mazurski Raj Marina & SPA
Ruciane – Nida

Hotel Mazurski Raj położony jest bezpośrednio nad malowniczym brzegiem Jeziora Bełdany, na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Od strony lądu otaczają go rozległe lasy Puszczy Piskiej – największego w Polsce obszaru chronionego krajobrazu.

Hotel posiada nowoczesne zaplecze konferencyjne i eventowe. Dysponuje salami modułowymi, z których największa ma powierzchnię 550 m2. Atutem hotelu jest również kuchnia, która bazuje na lokalnych produktach i własnych wyrobach.

Serdecznie Państwa zapraszamy! Jesteśmy przekonani, że ten imponujący obiekt i komfortowe warunki, będą sprzyjać rozwojowi i budowaniu relacji biznesowych.  

Projektancie zobacz dlaczego warto
zostać uczestnikiem SPIN Extra

Uzyskasz przekrojowe i kompleksowe informacje na temat trendów, nowinek technologicznych i potrzeb branży niskich prądów

Poznasz ofertę najciekawszych dostawców usług i rozwiązań systemów SAP, DSO, KD/RCP SSWIN, CCTV, LAN, AV, RTV, SUG i innych

Skonsultujesz się z ekspertami
z branży

Przetestujesz rozwiązania w strefie wystawienniczej

Wzmocnisz i poszerzysz
relacje biznesowe

Weźmiesz udział w niezapomnianym wieczorze integracyjnym

Zostań Uczestnikiem

Bezpłatny udział dla projektantów instalacji niskoprądowych

Kontakt

Masz pytania, chcesz się czegoś dowiedzieć, a może zostać partnerem lub uczestnikiem naszej konferencji? Jeśli tak – zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Ewa Worotyńska
M: +48 603 748 838
E: eworotynska@lockus-k2.pl

Małgorzata Mogilska
M: +48 605 868 610
E: mmogilska@lockus-k2.pl

Uczestnicy

Łukasz Haliniak
M: +48 603 302 747
E: lhaliniak@lockus-k2.pl

Media

Małgorzata Mogilska
M: +48 605 868 610
E: mmogilska@lockus-k2.pl

Warsztaty Ambient System
"System DSO/PA smartVES - inteligentna adaptacja dźwięku do każdych warunków akustycznych".

Podczas warsztatów zaprezentujemy możliwości cyfrowego systemu DSO/PA smartVES. Uczestnicy będą mogli na żywo doświadczyć, jak algorytmy smartVES wpływają na zrozumiałość i jakość mowy. Przedstawimy zasady działania systemu oraz przeprowadzimy demonstrację na przykładzie realnego obiektu, ilustrując praktyczne zastosowanie smartVES w poprawie akustyki.

Warsztaty będą okazją do dyskusji, komentowania i wymiany poglądów na temat proponowanych rozwiązań, umożliwiając lepsze zrozumienie ich korzyści w różnych środowiskach akustycznych.

Warsztaty AWEX
"Właściwy dobór, konfiguracja i współpraca elementów
w nowoczesnym systemie bezpieczeństwa pożarowego AWEX".

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się właściwego doboru elementów w systemie bezpieczeństwa pożarowego AWEX, poznają ich funkcje oraz zobaczą jak efektywnie wykorzystywać w swojej pracy konfigurator systemu.

Warsztaty pozwolą również na zapoznanie się z przebiegiem procesu współpracy rozwiązań AWEX z zakresu bezpieczeństwa pożarowego budynku, z uwzględnieniem możliwości dynamicznych opraw kierunkowych WALL-SEG.

Uczestnicy warsztatów prześledzą następujące etapy współpracy rozwiązań przeciwpożarowych AWEX:

– Detekcję pożaru za pomocą czujki w systemie FAS;

– Uruchomienie systemu oddymiania SVS i podniesienie klap oddymiających;

– Uruchomienie oświetlenia awaryjnego za pomocą systemu centralnej baterii FZLV II;

– Uruchomienie opraw dynamicznego kierunku ewakuacji WALL-SEG.

Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z systemami bezpieczeństwa pożarowego.

Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział.

Warsztaty Rittal
"RiPanel- Kompletna bezpłatna konfiguracja i projektowanie On-Line, czyli skonfiguruj szafę Rack IT wraz z potrzebnymi akcesoriami w zaledwie w kilku krokach".
  • Wszystkie funkcje RiPanel w skrócie
  • Szybki i poprawny wybór szaf oraz akcesoriów- Koniec z błędami przy wyborze akcesoriów i obróbce mechanicznej powierzchni obudów i szaf
  • Łatwe projektowanie wycięć i otworów z wizualizacją konfiguracji w czasie rzeczywistym w 3D
  • Automatyczne generowanie danych do zamówień i produkcji oraz zgodnej z normami dokumentacji
  • Bezpośrednie przekazywanie konfiguracji do EPLAN Pro Panel- Przyspieszenie procesów dzięki zintegrowanym interfejsom z oprogramowaniem Eplan i Rittal
  • Oszczędność czasu dzięki łatwej konfiguracji i zamawianiu w sklepie online MyRittal
  • Lepsze planowanie dzięki aktualizowanej liście części i wyświetlaniu cen oraz dostępności
Warsztaty ROGER i SENSOR-ONLINE
ROGER - "Praktyczne zastosowania platformy VISO SMS do zarządzania bezpieczeństwem w obiekcie".

System zarządzania bezpieczeństwem VISO SMS służy przede wszystkim do monitorowania, wizualizacji i zarządzania bezpieczeństwem w obiektach. Umożliwia centralne monitorowanie i wizualizację różnych systemów w ramach jednego oprogramowania, dzięki czemu w sytuacji awaryjnej operatorzy mogą szybko i sprawnie podejmować decyzję oraz reagować na zaistniałe zdarzenia np. pożar czy włamanie. VISO SMS jest zintegrowany z popularnymi systemami bezpieczeństwa takich firm jak Bosch, Siemens, SATEL, Milestone, Hikvision, Dahua i inne.

Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać możliwości, zaawansowane funkcje i rozwiązania systemu VISO SMS w ramach uruchomionego środowiska testowego. Zapraszamy do udziału.

SENSOR-ONLINE - "Konfiguracja pokoju hotelowego w praktyce".

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć na żywo obiekt działający pod kontrolą automatyki SENSOR. Poznają w jaki sposób można skonfigurować sterowanie oświetleniem, zaprogramować sceny świetlnie lub zdalnie otworzyć pomieszczenie. Na przykładzie czujników zalania zostanie pokazana funkcjonalność kontrolerów zależnych – awaria w jednym z wielu pokoi spowoduje zamknięcie głównego zaworu z wodą. Omówiony zostanie również sposób konfiguracji interfejsów Modbus na potrzeby sterowania klimatyzacją.

Warsztaty ROMI | DRAKA

"DRAKA System Okablowania Strukturalnego/DRAKA UC Cabling System".

Szkolenie autoryzacyjne „Praktyczne zastosowanie elementów Systemu Okablowania Strukturalnego DRAKA”

Zapraszamy na wstępne autoryzacyjne szkolenie produktowe z systemu okablowania DRAKA, po którym każdy uczestnik otrzyma certyfikat szkolenia.

Warsztaty Dahua Technology
"Narzędzia wspierające projektowanie przygotowane przez DAHUA".
  • Prezentacja możliwości biblioteki DahuaCAD dostępnej w oprogramowaniu CadProfi. Nowości, przegląd.
  • Project Design Tool narzędzie do projektowania systemów CCTV opartych na sprzęcie Dahua.
  • Gotowe bloki/ikony/schematy CAD dostępne na files.dahua.support
Warsztaty Orange
"Sprawdź jakie korzyści daje Ci partnerstwo technologiczne z Orange i zobacz Warsaw Data Hub".

W trakcie warsztatu pokażemy praktyczną stronę programu Master IT. Sprawdzimy jakie zyski daje uczestnictwo w nim, w tym zwiększenie możliwości, rozwój i nowe partnerstwa. Poszukamy również potencjalnych ryzyk i zmierzymy się z pytaniem czy udział w tym programie może ograniczać. Zobaczymy przykłady Case Studies z uwzględnieniem dodatkowych prowizji i oszczędności na kosztach utrzymania. Pokażemy krok po kroku jak wejść do programu Master IT. Dla posiadaczy podpisu kwalifikowanego będzie możliwość podpisania umowy na miejscu.

Częścią warsztatu będzie wirtualna wizyta w Warsaw Data Hub, najnowocześniejszym obiekcie Data Center Orange o łącznej powierzchni 6 700 m2. Na zakończenie powiemy dla kogo i w jaki sposób możemy zorganizować rzeczywistą wizytę w tym budynku.

Warsztaty STEKOP
„Problematyka rozpoznania zagrożeń w systemach ochrony obwodowej”

W trakcie warsztatów zostanie omówiona tematyka:

  • Właściwej organizacji systemów ochrony obwodowej.
  • Koincydencji działania sensorów i systemu telewizji dozoru.
  • Rozpoznania i identyfikacji źródeł zagrożenia
  • Reakcji na wykryte zagrożenia
  • Ograniczenia liczby tzw. fałszywych alarmów.
Warsztaty TP-Link
Projektowanie rozmieszczenia punktów dostępowych w celu stworzenia optymalnego zasięgu sieci bezprzewodowej (WIFI).

Na warsztatach skupimy się na zaprojektowaniu rozmieszczenia punktów dostępowych w różnych obiektach wielkopowierzchniowych. W praktyczny sposób pokażemy jaki wpływ na zasięg mają takie elementy jak ściany nośne, ściany działowe, piony techniczne czy drzwi lub okna. Pokażemy również co należy uwzględnić planując sieć WiFi w budynkach magazynowych czy produkcyjnych. Wszystko to na przykładowych projektach za pomocą dedykowanego oprogramowania do tworzenia raportów symulacji WiFi.

Prowadzący: Marek Stępień

Adam Tatarowski
Ekspert z firmy Techom

Dyrektor Zakładu Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia TECHOM Sp. z o.o. – wyspecjalizowanej jednostki certyfikującej oraz placówki kształcenia ustawicznego, w ramach której kształcą się m.in. osoby funkcyjne zajmujące się ochroną osób i obiektów w służbach mundurowych, pracownicy IK odpowiedzialni za bezpieczeństwo i usługodawcy realizujący projekty, instalacje i konserwacje systemów ochrony przeciwpożarowej i technicznych środków zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego. Specjalista w zakresie oceny zgodności technicznych środków zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego (i usług w tym obszarze), ekspert Komitetów Technicznych nr 52, 264, 306 i 323 w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.