SPOTKANIE PROJEKTANTÓW INSTALACJI NISKOPRĄDOWYCH.

21-22 marca 2024 | Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury

Dziękujemy za udział.

Informacja o kolejnej edycji już wkrótce!

Złoci Partnerzy

Srebrni Partnerzy

Brązowi Partnerzy

Patroni Medialni

Prelegenci

Marcin Cholewka

AAT

Beata Idziak

ASSA ABLOY

Michał Mielczarek

BOSCH

Bogdan Jaroniewski

CLOUD ELECTRONIC

Tomasz Jawor

ELTCRAC SYSTEM

Krzysztof Strzoda

EMITER

Miroslaw Gondek

EWIMAR

Łukasz Lik

HANWHA VISION

Robert Jędrych

IP&S

Jacek Węglarz

KONICA MINOLTA

Krzysztof Napora

MIWI-URMET

Krzysztof Rybak

MEGAVISION TECHNOLOGY

Michał Biela

MEGAVISION TECHNOLOGY

Kamil Nejman

OPTEX

Michał Białek

REICHLE & DE-MASSARI

Wojciech Lis

REICHLE & DE-MASSARI

Łukasz Kanarek

ROGER

Karol Narojczyk

SEAGATE

Grzegorz Nowak

SENSOR-ONLINE

Robert Gawroński

TP-LINK

Szymon Jaroszyński

ZKTECO

Adam Tatarowski

TECHOM

Wojciech Klapsa

CNBOP-PIB

Agenda

Dzień I
21.03.2024 - czwartek

08:00

Rejestracja Uczestników

09:00

Panel powitalny

09:15

Podczas prelekcji skupimy się na wszystkich etapach postawania nowoczesnej, bezpiecznej i wydajnej sieci lokalnej. Począwszy od projektu sieci i doboru optymalnego rozwiązania, do przeglądu aktualnych rozwiązań.

Omówimy możliwości rozwiązania Omada SDN pod kątem wykorzystania przełączników oraz punktów dostępowych WiFi, a także przegląd funkcjonalności Omada SDN w zastosowaniach do budowy sieci w budynkach wielkopowierzchniowych takich jak szkoły, placówki medyczne, hotele i magazyny.

Prelekcję będą dopełniały zrealizowane wdrożenia ukazujące zastosowanie Omada SDN.


Robert Gawroński | TP-Link

09:45

Megavision Technology należy do pionierów rozwoju i jakości zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. W odpowiedzi na globalne trendy doskonalące i automatyzujące zarządzanie bezpieczeństwem obiektów, proponujemy podczas wykładu syntetyczną podróż do niedalekiej przyszłości.

Omówimy, posiłkując się posiadanymi w ofercie technologiami, co czeka naszą branżę w nadchodzących latach. Skupimy się na najważniejszych obszarach, czyli potrzebie unifikacji i integracji, roli sztucznej inteligencji w analizie video, ochronie danych oraz cyberbezpieczeństwie. Opowiemy także co nowego w palecie produktowej AVIGILON – Motorola Solutions oraz platformie integrującej PSIM VENOM, po szczegóły zapraszając na stoisko naszej firmy.


Krzysztof Rybak i Michał Biela | Megavision Technology

10:15

Zaawansowane algorytmy analizy obrazu i dźwięku w praktyce dostępne w nowych kamerach serii 3100i, 5100i, 7100i, oraz najnowszym oprogramowaniu BVMS (Bosch Video Management System). Wykorzystania analizy zarówno wideo jak i dźwięku do: detekcji broni palnej, czy eliminowania fałszywych alarmów (np. wywoływanych przez zwierzęta). Co więcej zastosowanie funkcji anonimizacji aplikacji BVMS, i wiele innych.


Michał Mielczarek | Bosch

10:45

Przerwa kawowa i networking

11:30

Czy już widzieliśmy wszystko, co może zaoferować punkt kamerowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie i pragniesz zgłębić potencjał nowoczesnych technologii monitoringu, zapraszamy na naszą prelekcję „Maksymalizacja potencjału punktu kamerowego”.

W trakcie sesji skupimy się na tym, jak innowacyjne podejście do wykorzystania zaawansowanych technologii sprzętowych oraz oprogramowania analitycznego może transformować standardowy punkt kamerowy w wysoce zaawansowaną platformę bezpieczeństwa, oferującą szerszy zakres możliwości i wyższą efektywność. Prezentacja ta umożliwi uczestnikom dogłębne zrozumienie, jak daleko można posunąć granice w zakresie wykorzystania systemów wizyjnych, od analizy obrazu po zaawansowaną integrację z sztuczną inteligencją.

Dołącz do nas, aby poszerzyć swoją wiedzę i zainspirować się najnowszymi trendami w dziedzinie dozoru wizyjnego.


Łukasz Lik | Hanwha Vision

12:00

ProtegeGX to zaawansowana platforma pozwalająca efektywnie zarządzać bezpieczeństwem obiektu. Dzięki rozbudowanym możliwościom integracji z systemami zewnętrznymi oraz bardzo dużej funkcjonalności umożliwia sprawną automatyzację zarządzania obiektem. W trakcie prezentacji omówimy zaawansowane opcje systemu, możliwości integracji z BMS, depozytorami kluczy i windami oraz rozwiązaniami z oferty Miwi Urmet. 


Krzysztof Napora | Miwi-Urmet

12:30

Oferowany od 2016 roku i nieustannie rozwijany system kontroli dostępu RACS 5 zdążył wypracować sobie renomę niezawodnego, bezpiecznego i funkcjonalnego rozwiązania dla obiektów w wielu sektorach gospodarki. Obecnie jest on zintegrowany z ponad 50 rozwiązaniami różnych dostawców z branży zabezpieczeń i nie tylko. Liczba tych integracji stale rośnie, dzięki czemu system zapewnia optymalne i wygodne zarządzanie bezpieczeństwem dowolnego obiektu. W trakcie prelekcji zaprezentowane zostaną najważniejsze integracje dostępne w systemie kontroli dostępu RACS 5, które znalazły swoje zastosowanie w wybranych realizacjach.


Łukasz Kanarek | Roger

SENSOR – AUTOMATYKA dla HOTELU

Nieoczywista funkcjonalność oprogramowania hotelowego: zaawansowane sterowanie grzaniem i chłodzeniem, rozbudowany interfejs do programu recepcyjnego, funkcje usprawniające obsługę obiektu.


Grzegorz Nowak | Sensor-Online

13:00

W nowo powstających projektach systemów bezpieczeństwa bardzo ważną rolę odgrywa ich integracja w jednym oprogramowaniu nadzorczym, które zapewnia nad nimi pełną kontrolę. Podczas prezentacji przedstawimy profesjonalne oprogramowanie do zarządzania systemami bezpieczeństwa w obiektach – NOVUS MANAGEMENT SYSTEM AC, oraz omówimy korzyści płynące z jego stosowania w powstających projektach systemów bezpieczeństwa.

NOVUS MANAGEMENT SYSTEM AC to kompleksowe rozwiązanie integrujące systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, sygnalizacji włamania i napadu oraz automatyki budynkowej. Zaprojektowane i stworzone w POLSCE, przez zespół wysoko wykwalifikowanych programistów, odpowiadających za ciągły rozwój, gwarantujących elastyczność wdrożenia, bezpieczeństwo i stabilne działanie aplikacji.


Marcin Cholewka | AAT Systemy Bezpieczeństwa

13:30

Przerwa obiadowa

15:00

Rosnące wykorzystanie AI w otaczającym nas świecie powoduje eksplozję ilości danych. W konsekwencji centra danych w przedsiębiorstwach potrzebują zrównoważonych możliwości dostosowania swojej skali działania pomimo ograniczeń związanych z ilością miejsca, mocy i budżetu. W tym punkcie do akcji wkracza Mozaic 3+™.

Mozaic 3+™ to platforma dysków twardych wykorzystująca unikatową technologię HAMR, dostarczając pamięć masową o niezrównanej gęstości powierzchniowej na poziomie 3 TB na pojedynczy talerz i większej. Jednak to też coś znacznie więcej…..

Zapraszamy na prelekcję poświęconą platformie MOZAIC 3+™ , rozwiązaniu łączącym
najbardziej zaawansowane technologie rejestracji w nanoskali oraz przełomowe osiągnięcia w zakresie materiałoznawstwa na świecie.


Karol Narojczyk | Seagate

15:30

Sztuczna inteligencja nie jest już luksusem, a staje się standardem. Coraz częściej pojawiają się głosy, że rewolucja AI pozbawi nas pracy. Jak to jest naprawdę?
Czy w świecie rosnącej ilość kamer, metadanych i procedur jesteśmy jeszcze w stanie być efektywni? Czy nie powinniśmy się bardziej martwić kurczącym się rynkiem pracy wykwalifikowanego personelu nie tylko w branży CCTV, ale także- szczególnie- personelu medycznego?

W swojej prelekcji Jacek Węglarz skupi się na rozwiązaniu powyższych problemów za pomocą najnowszych technologii oferowanych przez Konica Minolta Business Solutions łącząc w spójną całość systemy CCTV (w tym kamery termowizyjne z największą gamą certyfikatów z zakresu ochrony przeciwpożarowej), Video Management and Metadata Systems, analityki oparte o sztuczną inteligencję, a także stanowiska detekcji odzieży ochronnej dedykowane zakładom produkcyjnym.


Jacek Węglarz | Konica Minolta

16:00

Nasza prezentacja przedstawi innowacje w projektowaniu infrastruktury sieciowej, koncentrując się na wysokowydajnych, skalowalnych łączach optycznych z zastosowaniem najnowszych typów złączy CS i SN. Omówimy modularne rozwiązania dla serwerowni, ukazując, jak łatwo zaprojektować zabudowę serwerową, oraz wprowadzimy do klasyfikacji (Grade) złączy światłowodowych, które są kluczem do zapewnienia optymalnej wydajności już na etapie projektowania. Poruszymy temat Ethernetu jednoparowego (SPE) jako przyszłości sieci LAN i automatyki budynkowej, podkreślając jego znaczenie w nowoczesnej infrastrukturze IT. Zajmiemy się również standardyzacją zasilania zdalnego (PoE) i klasami RP, eksplorując istotę kabli połączeniowych – krosowych i ich wpływ na zapewnienie wysokiej mocy dla urządzeń końcowych.


Michał Białek i Wojciech Lis | Reichle & De-Massari Polska

16:30

Przerwa kawowa i networking

17:00

Równolegle warsztaty poprowadzą:

Warsztaty

17:40

Przerwa techiczna

17:50

Równolegle warsztaty poprowadzą:

Warsztaty

18:30

Integracja i wypoczynek

20:30

Kolacja | Wieczór pełen atrakcji

Dzień II
22.03.2024 - piątek

07:30

Śniadanie

08:30

Poranna kawa | Rozmowy w strefie wystawienniczej

10:00

W naszej prelekcji postaramy się przybliżyć temat detekcji zagrożeń związanych z pożarem i gazem na instalacjach podwyższonego zagrożenia oraz dla nietypowych scenariuszy rozwoju pożaru, obecnych na różnego rodzaju obiektach przemysłowych. W oparciu o nasze produkty, przedstawimy najlepsze rozwiązania detekcyjne oraz przybliżymy metody jakie są wykorzystywane do wykrywania pożarów oraz wycieków gazu.


Robert Jędrych | IP&S

10:40

Odpowiednio dobrane ograniczniki przepięć są gwarancją bezpieczeństwa instalacji teletechnicznej oraz instalacji towarzyszących. Zaindukowane napięcie w przewodach podczas wyładowania atmosferycznego, może prowadzić do zniszczenia podłączonych urządzeń, oraz stanowić zagrożenie dla innych instalacji znajdujących się w pobliżu. Wiele osób, wciąż nie docenia wagi zabezpieczeń przeciwprzepięciowych lub zaniedbuje właściwy dobór urządzeń ochronnych do instalacji.

W ramach prelekcji, Mirosław Gondek – projektant urządzeń elektronicznych i programista urządzeń mikroprocesorowych, omówi zjawisko przepięcia oraz przyczyny uszkodzeń współczesnej elektroniki. Przedstawi budowę i zasadę działania, poszczególnych serii ograniczników przepięć marki Ewimar.


Miroslaw Gondek | Ewimar

11:00

Przerwa kawowa i networking

11:50

Prezentacja skupia się na efektywności energetycznej wzmacniaczy i możliwości zarządzania poborem energii przez wzmacniacze Cloud. Chcemy pokazać jak ważnym elementem instalacji AV jest wiedza o możliwościach najnowszych wzmacniaczy klasy D w porównaniu z klasycznymi wzmacniaczami A/B, oraz dlaczego powinno się wybierać właśnie klasę D w instalacjach stałych.


Bogdan Jaroniewski | Cloud Electronics

12:50

Zastosowanie urządzeń Aperio to najprostszy sposób na zabezpieczenie pomieszczeń przed nieuprawnionym dostępem poprzez zastąpienie zamknięć mechanicznych inteligentną kontrolą dostępu. Ponieważ zasilane bateryjnie urządzenia Aperio działają bezprzewodowo, umożliwiają szybką i łatwą instalację, co za tym idzie pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy na etapach montażu jak eksploatacji systemu. Asortyment Aperio obejmuje wkładki, klamki, szyldy, kompletne zamki do drzwi, zamki szafkowe oraz zamki do szaf rack. Mogą one współpracować z dowolnie wybranym systemem zarządzania dostępem. Lista producentów systemów KD, które dokonały integracji Aperio liczy ponad 100 podmiotów. Aperio obsługuje szeroką gamę poświadczeń w technologiach RFID jak i mobilnych (NFC, BLE).


Beata Idziak | Assa Abloy

13:40

Przerwa kawowa i networking

14:00

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów

14:15

Obiad

Data i miejsce

21–22 MARCA 2024

RADISSON BLU RESORT & CONFERENCE CENTER, OSTRÓDA MAZURY

5-gwiazdkowy Hotel Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury położony malowniczo nad jeziorem Drwęckim, to idealne miejsce na organizację spotkań biznesowych.

Wygodne, nowocześnie urządzone pokoje, restauracje serwujące dania kuchni polskiej i międzynarodowej oraz rozbudowana strefa SPA zapewniają komfortowy pobyt w tym wyjątkowym hotelu. Przestrzeń konferencyjna z salą amfiteatralną znakomicie dopełnia potencjał obiektu.

Serdecznie Państwa zapraszamy! Jesteśmy przekonani, że ten imponujący obiekt i komfortowe warunki, będą sprzyjać rozwojowi i budowaniu relacji biznesowych.  

Adres:

Odległości:

Zostań Uczestnikiem

Bezpłatny udział dla projektantów instalacji niskoprądowych

Kontakt

Masz pytania, chcesz się czegoś dowiedzieć, a może zostać partnerem lub uczestnikiem naszej konferencji? Jeśli tak – zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Ewa Owsiak
M: +48 603 748 838
E: eowsiak@lockus.pl

Małgorzata Mogilska
M: +48 605 868 610
E: mmogilska@lockus.pl

Uczestnicy

Łukasz Haliniak
M: +48 603 302 747
E: lhaliniak@lockus.pl

Media

Małgorzata Mogilska
M: +48 605 868 610
E: mmogilska@lockus.pl

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych przez firmę LOCKUS K2 Sp. z o.o. dostępne są tutaj: Polityka prywatności.

AAT SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Misją AAT SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA jest tworzenie i dostarczanie kompleksowych rozwiązań z dziedziny elektronicznych systemów zabezpieczenia mienia obejmujących systemy: telewizji dozorowej, sygnalizacji włamania i napadu, kontroli dostępu oraz wideodomofonów.

Oferujemy:
• Zgodność produktów z obowiązującymi normami prawnymi – atestami, homologacjami, koncesjami wymaganymi w Polsce
• Aktualność oferty dopasowanej do najnowszych technologii
• Doradztwo na każdym etapie realizacji projektu
• Wsparcie w tworzeniu projektów i koncepcji systemów bezpieczeństwa
• Szkolenia w całej Polsce

Jesteśmy właścicielem jednych z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek: telewizji dozorowej NOVUS, kontroli dostępu KaDe, urządzeń EVIX, AST, ZEUS, FENIX, oprogramowania integrującego NOVUS MANAGEMENT SYSTEM AC, oraz oprogramowania nadzorczego NOVUS MANAGEMENT SYSTEM VSS.

Bosch Building Technologies

Bosch Building Technologies jest wiodącym globalnym dostawcą produktów i rozwiązań w branży systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ochrony obiektów. Portfolio produktów obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, kontroli dostępu oraz systemy konferencyjne i kongresowe. Firma dostarcza również oprogramowanie integrujące systemy bezpieczeństwa w obiektach.

Eltrox

Eltrox to działający od 20 lat największy w kraju dystrybutor: monitoringu, systemów alarmowych oraz automatyki domowej. Swoją pozycję opiera na sieci prawie 40 salonów firmowych rozmieszczonych w największych miastach. Nasi partnerzy to międzynarodowi liderzy w branży bezpieczeństwa i automatyki. Współpracujemy z takimi firmami jak Dahua, Hikvision, Satel, NEC, Nice, FAAC, FIBARO, Somfy, Seagate, TP-Link itd. Poza szeroką ofertą i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwis i konserwację zakupionego sprzętu.W odpowiedzi na zapotrzebowanie firm monterskich powstała marka Hurton.Jest to platforma przeznaczona do sprzedaży hurtowej, dzięki której współpracujemy z szeroką rzeszą wykwalifikowanych instalatorów.Pomagamy, szkolimy i promujemy szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Hanwha Vision

Hanwha Vision, część Hanwha Group z listy FORTUNE Global 500, jest pionierem w dziedzinie monitoringu wizyjnego od ponad 30 lat. Wykorzystując zaawansowane technologie optyczne, przetwarzania obrazu i cyberbezpieczeństwa, staliśmy się globalnym dostawcą rozwiązań wizyjnych. Nasze technologie oparte na sztucznej inteligencji i chmurze przyczyniają się do usprawnienia pracy przedsiębiorstw dzięki analizie Big Data. Zastosowanie innowacyjnych chipsetów z Open Platform, wbudowanych w kamery, dają klientom swobodę w wyborze oprogramowania i zarządzania danymi wideo. Oferta Hanwha obejmuje nie tylko produkty 'najlepsze w swojej klasie’, ale też wsparcie i wieloletnią gwarancję, co podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie kompleksowych rozwiązań do monitoringu wideo.

Konica Minolta

Usługi rozwiązań wideo Konica Minolta łączą najnowocześniejszą technologię inteligentnych kamer Mobotix z algorytmami sztucznej inteligencji dostosowanymi do potrzeb klientów. Inteligentne aplikacje są w stanie rozpoznawać ludzi, obiekty, zachowania i zagrożenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym. Systemy VSS rozwiązują realne problemy związane z bezpieczeństwem i ochroną, kontrolą wizualną i kontrolą jakości, zapewniając wymierną wartość dla firm i branż, takich jak produkcja, magazynowanie, logistyka, opieka zdrowotna, handel detaliczny i wiele innych.

 • Ponad 10 lat doświadczenia w złożonych projektach wdrożeniowych IT
 • Silna sieć serwisowa na całym świecie
 • Konsultacyjne podejście do odkrywania pełnych wymagań klientów
 • Ponad 100 doświadczonych konsultantów sprzedaży VSS
 • Ponad 100 doświadczonych techników serwisowych i programistów VSS
 • EU Competence Center do szczegółowego testowania nowych technologii
 • Fizyczne showroomy, w których klienci mogą zobaczyć technologię z bliska.
 • Pełna pomoc w procesie integracji w celu zapewnienia współpracy rozwiązań z obecnymi systemami klienta.
 • Konica Minolta jest głównym właścicielem kamer Mobotix
 • Wszystkie technologie VSS spełniają standardy bezpieczeństwa (RODO i cyberbezpieczeństwo).

 

Megavision Technology

Megavision Technology to wiodący, polski dostawca systemów bezpieczeństwa wysokich technologii.

W ofercie firmy znajdują się wyłącznie kluczowe rozwiązania wyprodukowane lub wytworzone w krajach NATO, spełniające wszelkie wymagane certyfikaty i dopuszczenia,
gwarantując użytkownikom systemów pełne bezpieczeństwo i najwyższą jakość.

Flagowe produkty firmy to platforma integrująca klasy PSIM  – VENOM, szeroki wachlarz rozwiązań Motorola Solutions, w tym systemy CCTV oraz KD od AVIGILON,
a także kamery NEXUS produkowane w Korei Południowej spełniające wymagania NDAA oraz TAA.

Spółka swoją ofertę kieruje jedynie do projektantów oraz klientów końcowych oczekujących rozwiązań klasy Premium, dających wszystkim stronom gwarancję powodzenia najbardziej wymagających projektów.

Miwi Urmet

Miwi Urmet Sp. z o.o. to założona w 1990 roku firma będąca przedstawicielem włoskiej, globalnej grupy Urmet. Od ponad 30 lat jest liderem na rodzimym rynku w zakresie dystrybucji elektronicznych systemów zabezpieczeń osób i mienia. W swojej ofercie posiada m.in.: telewizję przemysłową, kontrolę dostępu, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, interkomy, systemy wideo/domofonowe, automatykę bramową i budynkową.

W ramach swojej działalności Miwi Urmet oferuje fachowe doradztwo w zakresie doboru technologii i urządzeń w celu uzyskania jak najlepszej funkcjonalności i stosunku jakości do ceny; opracowanie projektów technicznych; nadzór i wsparcie techniczne przy uruchomieniu systemów; profesjonalny serwis, a także szkolenia dla instalatorów i projektantów.  

Reichle&De-Massari Polska

Reichle&De-Massari Polska Sp. z o.o. powstała w 1993 roku, jako firma córka szwajcarskiej firmy Reichle&De-Massari AG, wiodącego na rynkach światowych producenta systemów okablowania strukturalnego i telekomunikacyjnego. Dzięki innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniom R&M Polska sukcesywnie zdobywała rynek krajowy stając się jego liderem. Wysokiej jakości produkty i nowatorskie, perspektywiczne rozwiązania są w stanie sprostać przyszłym wymaganiom klientów, a tym samym stanowią bezpieczną inwestycję na wiele kolejnych lat. Rozwiązania R&M stosowane są przez operatorów sieci, w budynkach biurowych i mieszkalnych, w centrach przetwarzania danych oraz w obiektach przemysłowych. Fundamentalne wartości marki R&M to: jakość, nowatorstwo skupienie uwagi na potrzebach klienta. Odpowiednio dobrany,skuteczny system zarządzania jakością gwarantuje stałe doskonalenie produktów, usług i procesów. Klienci i Partnerzy R&M odnoszą korzyści, jakie zapewniają im najwyższe szwajcarskie standardy jakości oraz zaangażowanie w kwestię kontroli jakości, co znajduje wyraz w posiadanych certyfikatach ISO.

ROGER

Firma ROGER jest obecna na rynku od 30 lat, a przedmiotem jej działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż elektronicznych systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej oraz rejestracji czasu pracy. Ponadto wysoka niezawodność i funkcjonalność oferowanych produktów, potwierdzona w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji, przy dobrej relacji jakości do kosztu przyczyniły się do powstania rozległej sieci dystrybucji obejmującej 3 kontynenty i ponad 40 krajów. Dla oferowanych rozwiązań dostępna jest bezpłatna pomoc techniczna. Dział techniczny firmy zapewnia profesjonalne wsparcie z zakresu doboru i konfiguracji urządzeń oraz oprogramowania.

Seagate

Seagate Technology jest światowym liderem i producentem precyzyjnie zaprojektowanych, najwyższej klasy rozwiązań w zakresie przechowywania i zarządzania systemami danych. Od ponad 40 lat firma Seagate umożliwia przedsiębiorstwom dynamiczny rozwój, dzięki nowatorskim dyskom twardym, dyskom półprzewodnikowym, systemom danych oraz kompleksowym, dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniom w zakresie obsługi i odzyskiwania danych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić zarządzanie danymi, zarówno przechowywanymi w miejscu, jak i tymi, znajdującymi się w ruchu.

Więcej o firmie Seagate dowiesz się pod adresem seagate.com oraz na kanałach social media: Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube i na naszym blogu.

SENSOR

Automatykę budynku hotelowego można zaprojektować na wiele sposobów i na różnorakim sprzęcie. Niezależnie od przyjętego rozwiązania powinna ona uwzględniać specyfikę obiektu i wymagania korzystających z niej użytkowników. W żadnym wypadku nie powinna być celem samym w sobie, z mnóstwem „wodotrysków” i atrakcyjnych dodatków przysłaniających podstawową funkcjonalność. Korzystanie z niej powinno być dla gościa intuicyjne, a od personelu niewymagające specjalistycznego przygotowania. Takim właśnie rozwiązaniem jest SENSOR Automatyka dla Hotelu — produkt skierowany do obiektów turystycznych takich jak hotele, pensjonaty, apartamenty na wynajem itp.

SENSOR to system uwzględniający rytm pracy hotelu wyznaczany przez przyjeżdżających i wyjeżdżających gości. Jedna karta/klucz pozwala na poruszanie się po całym obiekcie w ramach posiadanych uprawnień. Otwiera pokój, umożliwia wjazd na parking czy też pozwala na przejście do strefy relaksu. System zadba o automatyczne ustawienie optymalnej temperatury, załączy oświetlenie, otworzy zawory z wodą, podniesie rolety itp. a po skończonym pobycie, bez ingerencji obsługi przestawi pomieszczenia w tryb pracy postojowej, przyczyniając się do zmniejszania kosztów wydatkowanych na zużywaną energię. Dodatkowo, w przypadku awarii poinformuje o zalaniu wodą czy wycieku freonu, a w pokojach dla osób z niepełnosprawnością pozwoli na uruchomienie instalacji przyzywowej. Jest to system bardzo uniwersalny spełniający wymagania zarówno małych pensjonatów, jak i wielogwiazdkowych hoteli. Należy przy tym pamiętać, że kontrola dostępu w tym przypadku to jedynie 20-30% jego możliwości. Pozostała funkcjonalność jest zwykle dokupywana przez Inwestorów u różnych producentów — tutaj mamy wszystko w ramach jednego, zintegrowanego pakietu.

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Assa Abloy

Grupa ASSA ABLOY to światowy lider branży security, oferujący kompleksowe rozwiązania w dziedzinie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, automatyka drzwiowa, technologie identyfikacji i zabezpieczenia hotelowe. Jedną z kluczowych dla całego koncernu jest fińska marka ABLOY – wiodący producent najwyższej klasy zamków elektrycznych, elektromotorycznych, okuć architektonicznych, samozamykaczy, innowacyjnych systemów elektromechanicznych oraz akcesoriów uzupełniających. Specjalizuje się również w segmencie zabezpieczeń dedykowanych Infrastrukturze Krytycznej, przemysłowi, IT, telekomunikacji i logistyce.

Cloud Electronics Limited

Cloud Electronics Limited is a British Manufacturer of BGM, Contracting Installation audio equipment. Specialist in Paging, Zone-routing, Amplification and Mixer-Amplifiers for all types of commercial and domestic installations, such as Retail, Licensed Retail, Entertainment, Hospitality, Fitness/wellbeing etc. Cloud is indisputably the most trusted brand in its sector with 40years of outstanding and proven heritage, recognised as being 100 percent reliable in the most demanding and difficult applications.

Our clients value clear and faultless sound that is easily managed and consistently trouble free. Cloud enjoys a worldwide reputation for delivering exactly that, a reputation won almost entirely through word of mouth. Performance over time is the only benchmark – all Cloud products are backed with a five-year guarantee.

We are based in the city of Sheffield, England. All of our products are built by skilled and knowledgeable workers. This facility also houses our specialist in-house research and development team. Every design is unique to Cloud Electronics and follows the most rigorous testing and sound testing process in the industry.

Eltcrac System

ŁĄCZYMY TECHNOLOGIE

Od ponad trzydziestu lat jesteśmy obecni na rynku Instalacji Niskoprądowych i Systemów Ochrony Technicznej.
Dzięki doświadczeniu, zdobyliśmy na rynku opinię zaufanego partnera biznesowego i eksperta w branży.
Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, co pozwala nam wykonywać i wspierać projekty na każdym ich etapie, od fazy koncepcji, projektowania i realizacji.
Działy projektowe, wdrożeń i serwisu – w znaczący sposób umacniają naszą pozycję wśród klientów, pomagając budować z nimi trwałe relacje, oparte na zaufaniu i wzajemnych korzyściach.
Nasz zespół, poprzez różnorodność percepcji pozwala nam działać szeroko, nie boimy się wyzwań a naszą myślą przewodnią stało się hasło „Łączymy technologie”.

Emiter
Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii
i najnowszej technologii dla domu

Emiter to firma produkująca okablowanie strukturalne miedziane i światłowodowe do różnego rodzaju sieci, m.in. teleinformatycznych, telefonicznych czy do transmisji audio i video. Oferujemy też elementy i narzędzia niezbędne do bezpiecznej instalacji dla wykonawców.

Jesteśmy dystrybutorem światowej klasy marek z branży fotowoltaiki i smart home. W naszym asortymencie znajdziesz najnowsze rozwiązania technologiczne dla fotowoltaiki takich firm jak Solplanet, Huawei, JASolar, WattPower czy NeoSys. Dla Smart Home dystrybuujemy marki Grenton, Teletask i Divus.

Z naszych rozwiązań można stworzyć zarówno mikroinstalacje fotowoltaiczne, jak i większe połączenia stosowane m.in. w elektrowniach i dużych przedsiębiorstwach. W przypadku tworzenia systemów smart home zapewniamy kompleksową pomoc – w analizie, projekcie, wycenie, instalacji, konfiguracji, programowaniu i konserwacji.

Wierzymy, że inteligentny dom oparty na czystej energii słonecznej to bliska przyszłość każdego gospodarstwa domowego. Dzięki takim rozwiązaniom zyskujesz nie tylko wygodę, ale również ogromne oszczędności, a przy tym dbasz o środowisko.

EWIMAR

Ewimar Sp. z o.o. jest polskim producentem urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej do instalacji teletechnicznych. Nasze produkty to zaawansowane systemy ochronne do sieci LAN, systemów alarmowych oraz instalacji CCTV. Oferta produktowa obejmuje pojedyncze i wielokanałowe ograniczniki przepięć oraz urządzenia do telemetrii i sterowania znajdujące zastosowanie w automatyce przemysłowej. Ułatwiają one wykonywanie wymienionych instalacji, uzupełniając je o dodatkowe funkcje, zwiększają jakość połączeń elektrycznych i mechanicznych a także zapewniają skuteczną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnych i kompletnych rozwiązań systemowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

IP&S

IP&S Sp. z o.o. jest firmą inżynierską, będącą dystrybutorem firm AUTRONICA, DET-TRONICS, systemu ADICOS firmy GTE, Fireye, Forney oraz producentem specjalistycznych urządzeń przemysłowych, świadcząca usługi dla przemysłu m.in. dla energetyki, przemysłu rafineryjnego i petrochemicznego, przemysłu wydobywczego ropy i gazu oraz dla mieszkań i budynków użyteczności publiczne w zakresie systemów SSP, detekcji gazów palnych i toksycznych, wczesnej detekcji tlenia, systemów dozoru płomienia, instalacji palnikowych i innych specjalistycznych systemów zabezpieczeń. 

OPTEX

Japońska firma OPTEX od ponad 40 lat jest światowym liderem detekcji i globalnym dostawcą systemów zapobiegania przestępczości.

Rozwiązania OPTEX znane są na całym świecie i stosowane powszechnie w obiektach infrastruktury krytycznej, centrach danych, obiektach wojskowych, logistycznych, handlowych, a także mieszkalnych.

OPTEX w swojej ofercie posiada przewodowe i bezprzewodowe, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne czujki PIR oraz PIR+MW, aktywne bariery podczerwieni, najnowocześniejsze, światłowodowe systemy DAS oraz zaawansowane technologicznie laserowe detektory skanujące dalekiego zasięgu. Firma oferuje również systemy zliczania osób oraz czujniki parkingowe.

Urządzenia firmy OPTEX są kwintesencją jakości, funkcjonalności i dbałości o szczegóły, tak charakterystycznych dla japońskich produktów.

Więcej informacji: www.optex-europe.com/pl

ZKTeco

ZKTeco to firma o globalnym zasięgu, produkująca urządzenia i oprogramowanie dla systemów bezpieczeństwa, specjalizująca się w zaawansowanych technologiach inteligentnego uwierzytelniania tożsamości w tym weryfikacji biometrycznej. Oferuje produkty dla kontroli wejść dla pieszych i wjazdu pojazdów, inteligentnych biur, systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. ZKTeco jest obecne w ponad 40 krajach Europy i ma swoją europejską siedzibę w Hiszpanii, a lokalnie w Wielkiej Brytanii, Polsce, Rumunii, Włoszech i Portugalii. Aby zoptymalizować dystrybucję produktów firma zarządza operacjami logistycznymi i magazynowymi o powierzchni ponad 3.000m². W Madrycie znajduje się europejskie Centrum Badań i Rozwoju firmy zapewniające niezbędne usługi projektowania rozwiązań specjalnie dostosowanych do potrzeb każdego klienta i rynku. Biuro ZKTeco Europe koncentruje się na analizach potrzeb klientów, sprzedaży, logistyce, RMA i obsłudze gwarancyjnej produktów.

2N

Firma 2N należy do liderów w dziedzinie systemów interkomowych i kontroli dostępu IP. 

Jesteśmy pionierem innowacji w tym sektorze, opracowując pierwszy na świecie interkom IP w 2008 roku oraz pierwszy interkom LTE/4G dziesięć lat później. Obecnie oferujemy pełen zakres rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa, systemów kontroli dostępu i komunikacji zewnętrznej w budynkach. 2N obsługuje zarówno rynek mieszkaniowy, jak i komercyjny. Nasze rozwiązania współdziałają z technologią Bluetooth oraz urządzeniami mobilnymi.

2N jest od 2016 roku członkiem Grupy AXIS i posiada oddziały w jedenastu krajach oraz rozległą sieć dystrybucji na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.2n.com

ACO

Domofony Aco – to trwałe, niezawodne i funkcjonalne urzadzenia, w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Od 3 dekad rozwijamy i ulepszamy nasze produkty, odpowiadając na potrzeby Klientów i oferując im rozwiązania, które przetrwają lata.  Na bieżąco reagujemy na zmieniające się na rynku trendy zarówno w zakresie technologii, jaki designu. Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb inwestycji wielomieszkaniowych z rozbudowanym i skomplikowanym systemem domofonowym, a także do klienta indywidualnego (małe inwestycje). Posiadamy nowoczesny park maszyn produkcyjnych, co pozwala nam na realizację nowatorskich rozwiązań, ale także na dostosowywanie oferty pod indywidualne zamówienia. Przekonaj się sam!

Dane kontaktowe: Biuro Obsługi Klienta, e-mail: bok@aco.com.pl, tel.: +48 61 843 93 71

Asbis Poland

Grupa ASBIS jest wiodącym dystrybutorem o wartości dodanej, dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT, IoT na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi biurami w 30 krajach i 4 centrami dystrybucyjnymi.

Działalność ASBIS opierała się na trzech filarach: dystrybucji sprzętu i oprogramowania dla Client Computing i Data Centers, zawsze uzupełnionych magazynach, w tworzeniu światowej klasy produktów oraz złożonych rozwiązań i projektów dla dużych przedsiębiorstw.

W 2022 firma zdecydowała się zainwestować w dwa kolejne obszary działalności, którymi są robotyka oraz phisical security.

BT Electronics

BT Electronics jest polskim producentem i liderem na rynku elektronicznych depozytorów kluczy, broni i przedmiotów SAIK, od kilkunastu lat wykorzystywanych przez największe firmy i instytucje. Dzięki nieustannemu rozwojowi depozytory SAIK posiadają opinię najwszechstronniejszych depozytorów dostępnych na rynku, mogących przechować i wydać dowolne przedmioty, na bardzo różne sposoby.

W ramach swojej działalności firma oferuje program wsparcia przy realizacjach – od koncepcji i przygotowania dokumentacji, poprzez wdrożenie, aż do opieki serwisowej. Do dyspozycji projektantów oddany jest on-linowy SAIK Designer [www.saik.pl/designer/], dzięki któremu samodzielnie można stworzyć kompletny projekt depozytora.

Firma jest znana z realizacji nietypowych projektów, dzięki czemu znajduje odbiorców wśród przedstawicieli każdego rodzaju branż. Dodatkowym atutem jest dożywotnie wsparcie zdalne dla oferowanych depozytorów i możliwość bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub na miejscu potencjalnego wdrożenia.

Elmark Automatyka

Dostarczamy na polski rynek sprawdzone rozwiązania automatyki przemysłowej i budynkowej. Wierzymy, że technologia nie powinna ograniczać rozwoju przedsiębiorstw, a stanowić bazę do ich wzrostu. Jeśli szukasz partnera, który pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie, a po zakupie wesprze Cię w razie ewentualnych problemów wdrożeniowych – dobrze trafiłeś. Elmark Automatyka to zespół doświadczonych inżynierów – pasjonatów technologii. Dlatego od lat rozwijamy nasze portfolio, zawsze szukając najlepszych rozwiązań i dostosowując naszą ofertę do wymagań rynku.

FAAC

Firma FAAC istnieje na rynku od roku 1965. Wtedy też powstał pierwszy napęd do automatyzacji bramy.  Od tego momentu misją FAAC stała się poprawa jakości życia i bezpieczeństwa klientów poprzez upraszczanie i automatyzację codziennych czynności dzięki projektom i opracowywaniu innowacyjnych oraz funkcjonalnych urządzeń z zakresu automatyki i kontroli dostępu zarówno dla użytkowników pojazdów, jak i dla pieszych.

W Polsce FAAC istnieje od ponad 25 lat i posiada w swojej ofercie produkty marek:
FAAC – automatyka do bram i szlabanów, wejść i automatycznych drzwi, bramy szybkobieżne oraz kontrola dostępu.
GENIUS – automatyka do bram i szlabanów
MAGNETIC – system z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu kontroli dostępu we wszystkich sektorach produkcji oraz sprzedaży szlabanów i przejść dla pieszych.
DAAB – napędy do zadań specjalnych, do bram ciężkich, przemysłowych.

Obecnie FAAC to ponad 3600 pracowników na całym świecie, 8 głównych zakładów produkcyjnych, 53 filie obecne w 30 krajach i jedna globalna sieć oficjalnych dystrybutorów.

NOVET

Firma NOVET jest wiodącym dostawcą elektronicznych systemów kontroli dostępu i rozwiązań dla branży stolarki otworowej. Aktywnie działa na polskim rynku od 1996 roku i od samego początku obrała kierunek sprzedaży produktów najwyższej jakości, posiadających certyfikaty renomowanych instytutów badawczych oraz spełniających wymogi europejskich norm.

Oferowane przez nas urządzenia kontroli dostępu łączą zalety rozwiązań mechanicznych i elektronicznych oraz gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw, dysponujących wieloma obiektami w różnych lokalizacjach. Przyjazne w obsłudze aplikacje umożliwiają administratorowi zdalne zarządzanie uprawnieniami użytkowników z dowolnego miejsca na świecie. Dotyczy to zarówno pracowników stacjonarnych, jak i tych wykonujących swoje zadania w terenie. 

Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantują nie tylko poszczególne urządzenia, ale także samo oprogramowanie, odpowiadające za kodowanie przesyłanych danych. Poszczególne systemy kontroli dostępu są elastyczne i skalowalne co oznacza, że w dowolnej chwili można rozbudować je dodając nowych użytkowników i kolejne urządzenia. Mechatroniczne wkładki i kłódki oraz zamki RFID umożliwiają nie tylko zabezpieczenie drzwi wejściowych, drzwi ewakuacyjnych czy drzwi wewnętrznych, ale także bram, furtek, a nawet kontenerów, skrzynek pocztowych czy szafek depozytowych.

Elektroniczne systemy kontroli dostępu opierają się na technologii Data on credential, określającej metodę przechowywania oraz weryfikowania poprawności i ważności praw dostępu. Umożliwia ona zintegrowanie elektronicznych zamków pracujących w trybie offline z urządzeniami kontroli dostępu online. Prawa dostępu poszczególnych użytkowników są przechowywane w bezpieczny sposób na poświadczeniach, a pracujące w trybie offline urządzenia weryfikują je pod kątem ważności i aktualnego statusu. Aktualizacje praw dostępu i ich ponownie wgranie na poświadczenie użytkownika odbywa się za każdym razem, gdy dana osoba komunikuje się z czytnikiem / walidatorem online.

LinkedIn | Facebook | Youtube

AV iT Info

AV iT Info — platforma medialna, specjalizująca się w tworzeniu i popularyzowaniu treści związanej z profesjonalną branżą AV i IT. Platformę budują: Kanał AV iT (YouTube), Radio AV iT (podcast), strona internetowa z Newsami, Technologiczną Wikipedią i specjalną Strefą Integratora. 

Dla klienta końcowego platforma popularyzuje trudne pojęcia branżowe, testuje nowości,  przybliża produkty i rozwiązania, edukuje, zaciekawia. Integratorowi dostarcza najnowsze informacje branżowe dotyczące aktualnych wydarzeń typu roadshow i webinarów, relacjonuje najważniejsze eventy, w jednym miejscu zbiera najistotniejsze informacje z życia branży. 

Budnet.pl

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Budowa.org

Portal internetowy Budowa.org jest profesjonalnym serwisem promującym firmy oraz produkty z branży budowlanej.

Budownictwo.org

Portal internetowy Budownictwo.org jest profesjonalnym serwisem promującym firmy oraz produkty z branży budowlanej.

Elektryka.org

Portal internetowy Elektryka.org jest profesjonalnym serwisem promującym firmy oraz produkty z branży elektrycznej.

instalacjebudowlane.pl

Portal www.instalacjebudowlane.pl to codziennie aktualizowany serwis o tematyce instalacji w budownictwie, kierowany do indywidualnych inwestorów i profesjonalistów. Dostarcza najświeższe informacje dotyczące cen i instrukcji montażu produktów, wskazuje normy i przepisy prawne dla prac instalatorskich. Posiada informację targową, szkoleniową oraz zakładkę zawierającą oferty pracy w branży instalacyjnej.

Ochrona i Bezpieczeństwo

Ochrona i Bezpieczeństwo jest dwumiesięcznikiem z branży security, obecnym na rynku od ponad 20 lat na rynku czasopism branżowych, wydawanych przez Mediafachowe Sp. z o.o.

Zakres tematyczny naszego tytułu obejmuje najważniejsze tematy branży zabezpieczeń:

 • Monitoring wizyjny
 • Telewizja dozorowa CCTV
 • Kontrola dostępu
 • SSWiN (Systemy sygnalizacji włamania i napadu)
 • Ochrona perymetryczna (obwodowa)
 • Termowizja
 • Bezpieczeństwo Ppżarowe (SSP – Systemy sygnalizacji pożarowej)
 • Ochrona infrastruktury krytycznej
 • Ochrona obiektów
 • Systemy łączności
 • Zasilanie awaryjne
 • Cyberbezpieczeństwo
 • Ratownictwo
 • DSO ( Dżwiękowe systemy ostrzegawacze)
 • Integracja systemów bezpieczeństwa
 • Smart City
Marcin Cholewka
Główny Specjalista Techniczny w Firmie AAT Systemy Bezpieczeństwa Spółka z o.o.

Posiadam ponad 25 lat doświadczenia w pracy z systemami bezpieczeństwa oraz IT. Od 10 lat skupiam się głównie na wykorzystaniu nowoczesnych technik teleinformatycznych w elektronicznych systemach zabezpieczenia wraz z systemami integrującymi oraz wizualizującymi zarówno od strony technicznej poprzez wdrożenia i wsparcie, ale też od strony projektowej i szkoleniowej.

Jestem dokładny, metodyczny i nieustępliwy w kwestii diagnozowania oraz rozwiązywania problemów technicznych, co w połączeniu z tak dużym doświadczeniem pozwala na skuteczne wsparcie niezależnie od rodzaju i skali problemu, z którym mogę się spotkać. Jednocześnie doświadczenie i łatwość adaptacji pozwalają mi skutecznie i zrozumiale szkolić i przekazywać wiedzę.

Beata Idziak
Business Development Manager w firmie Assa Abloy Opening Solutions S.A.

Absolwentka Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie, magister ekonomii o specjalizacji Organizacja i Kierowanie Przedsiębiorstwem.

Od ponad 20 lat związana z branżą niskoprądową, ze szczególnym uwzględnieniem systemów bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla takich globalnych producentów jak: Cerberus,  Siemens Building Technologies , Honeywell Building Solutions, Xtralis UK Ltd., Johnson Controls.

Obecnie, jako Business Development Manager w firmie Assa Abloy Opening Solutions Poland, jest odpowiedzialna za kreowanie i wdrażanie strategii promocji i sprzedaży na rynku polskim produktów z portfolio elektronicznych systemów kontroli dostępu.

Michał Mielczarek
Regionalny Kierownik Produktu, Bosch

Z wykształcenia Absolwent Politechniki Łódzkiej. Zawodowo od kilkunastu lat związany z branżą wizyjnych systemów zabezpieczeń. Obecnie z firmą Robert Bosch, w której wspiera partnerów i klientów w aspektach związanych z systemami wizyjnymi. Stawia na systemy inteligentne, wspomagające procesy decyzyjne operatorów oraz systemy cyber-bezpieczne.

Bogdan Jaroniewski
Cloud Electronics

Absolwent wydziału fizyki UAMw Poznaniu, specjalizacja: Akustyka – Reżyseria Dźwięku.

Muzyk, realizator dźwięku, instalator AV.

Konferencje, koncerty i akustyka pomieszczeń to jego chleb powszedni przy czym nie ogranicza się tylko do dźwięku ale również zajmuje się obrazem i streamingiem.

Po pracy miłośnik dobrej książki, filmu(w obu przypadkach głównie S-F) oraz muzyki (zdecydowanie ciężkie gitarowe brzmienia ale nie stroni od jazzu czy elektroniki).

Tomasz Jawor
Product Manager systemów sieciowych i ekosystemu wideodomofonów bas-IP

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gliwickiej – Metrologia i Automatyka.
W firmie odpowiedzialny za prawidłowy dobór rozwiązań dla projektów, ich wdrożenie, konfiguracje i uruchomienie.
Odpowiada za integracje z zewnętrznymi dostawcami usług i urządzeń.
Prowadzi również szkolenia produktowe dla Partnerów i Klientów.

Krzysztof Strzoda

Autor posiada ponad 30 letnie doświadczenie w branży ICT i okablowaniu strukturalnym, jest dyrektorem działu okablowania strukturalnego w firmie EMITER Sp. z o.o., która jest producentem okablowania strukturalnego EmiterNet oraz różnorodnych rozwiązań teleinformatycznych.

Mirosław Gondek
Dyrektor Techniczny w Ewimar Sp. z o.o.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako Technik Serwisu i Specjalista ds. Technicznych branży systemów alarmowych, telewizji przemysłowej i kontroli dostępu. Obecnie projektant urządzeń elektronicznych, developer i programista urządzeń mikroprocesorowych.

Łukasz Lik
Pre-Sales & Technical Manager, Hanwha Vision Europe

Absolwent Politechniki Białostockiej. Związany z branżą zabezpieczeń od 13 lat. Jego fascynacja najnowszymi technologiami przerodziła się w karierę, dzięki której dziś pełni funkcję Pre-Sales & Technical Manager dla Hanwha Vision Europe. Jego zadaniem jest kierowanie wsparciem technicznym oraz wsparciem przed sprzedażowym na terenie Polski i krajów bałtyckich.

Pasjonuje go odkrywanie nowych technologii i trendów rynkowych, a także komunikacja marketingowa. Jest silnie zaangażowany w tematykę telewizji dozorowej i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w Polsce i za granicą. Prowadzi liczne szkolenia techniczne, występował, jako prelegent na renomowanych konferencjach branżowych.

Robert Jędrych
Kierownik Projektu w firmie IP&S Sp. z o.o.

Absolwent wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, co w połączeniu z wczesnym zainteresowaniem instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi poprowadziło do pracy przy Systemach Detekcji Gazu i Pożaru w przemyśle oraz na rynku komercyjnym.

Połączenie wiedzy praktycznej zdobytej podczas pracy na budowie, jak i wiedzy teoretycznej wyniesionej ze studiów oraz wielu lat pracy przy projektowaniu i uruchamianiu systemów detekcji Gazu i Pożaru sprawiło, iż jest aktualnie wiodącym ekspertem w tej dziedzinie, realizuje projekty w kraju jak i poza terytorium Polski czy też UE.

Brał udział przy wdrażaniu i uruchamianiu systemów detekcji Gazu i Pożaru na wielu krytycznych dla Polskiej energetyki instalacjach, które odbywały się w ostatnich latach, m.in. kombinowanego systemu detekcji Gazu i Pożaru Autronica, który jest jedynym systemem zgodnym z EN-54 i CNBOP dającym taką możliwość.

Oprócz spraw związanych z technicznym aspektem pracy prowadzi również czynne aktywności handlowe związane z promowaniem produktów firmy IP&S sp. z o.o. na rynku Polskim i międzynarodowym.

Jacek Węglarz
Ekspert ds. Rozwiązań CCTV | Customer Experience Center Manager, Europe

Związany z branżą CCTV od 2016 roku. W swojej karierze przeszkolił tysiące partnerów rozpowszechniając w sposób przystępny najnowsze technologie i produkty u różnych producentów branży CCTV. W Konica Minolta Business Solutions od 3 lat współtworzy Centrum Kompetencji wspierając Europejskie biura Konica Minolta na każdym etapie sprzedaży. Jako Customer Experience Center Manager odpowiada za kreowanie centrów pokazowych rozwiązań Video Security Services w całej Europie, skupiając się przede wszystkim na tworzeniu spójnych scenariuszy integrujących wszystkie wspierane technologie tak, aby to klient zawsze był „bohaterem” prezentacji zorientowanej na rozwiązaniu jego problemów, a nie pojedynczych produktach. Branża CCTV i nowoczesne technologie to również jego pasja poza godzinami pracy- prywatnie współtworzy bloga CCTVnerds poświęconego tym zagadnieniom w sposób humorystyczny , a zarazem bezkompromisowy- szczególnie pokazując testowane technologie.

Krzysztof Napora
Manager ds. technicznych w dziale Zintegrowanych Systemów Zabezpieczeń

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z urządzeniami kontroli dostępu, SSWiN oraz RCP. W Miwi Urmet odpowiada za wsparcie przy uruchomianiu systemów oraz ich integrację. Wspiera użytkowników w codziennej eksploatacji systemów. Prowadzi również spotkania i szkolenia dla instalatorów w zakresie konfiguracji urządzeń będących w ofercie MIWI-URMET.  

Krzysztof Rybak
Dyrektor działu Software Development

Związany z firmą Megavision Technology od prawie dekady. Odpowiada za wyznaczanie kierunków PSIM VENOM. Koordynuje procesy projektowe oraz wdrożeniowe zaawansowanych, zintegrowanych systemów bezpieczeństwa. Ponadto aktywnie uczestniczy w eksploracji nowych technologii oferowanych na rynkach światowych. Relaksuje się grillując, grając w piłkarzyki i rzutki. Jest mistrzem gry Mortal Kombat.

Michał Biela
Dyrektor ds. Technologii

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej kierunku Elektronika i Telekomunikacja
oraz Politechniki Warszawskiej kierunku Automatyka i Robotyka.

Od 17 lat związany z branżą zabezpieczeń technicznych. Obecnie Dyrektor ds. Technologii w firmie Megavision Technology odpowiedzialny za rozwój nowych technologii i rozwiązań.

Autor wielu projektów branżowych. Czynnie współpracujący z producentami, uczelniami technicznymi, dystrybutorami, projektantami klientami końcowymi oraz inwestorami i wykonawcami w zakresie wsparcia projektowego i wdrożeniowego.
Specjalista w zakresie systemów wizyjnych w tym analizy obrazu, infrastruktury IT oraz systemów kontroli dostępu.

Kamil Nejman

Absolwent Wojakowej Akademii Technicznej w Warszawie w specjalizacji Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa i Optoelektronika. Od 10 lat zawodowo związany z branżą elektronicznych systemów zabezpieczeń. Głównie obszary zainteresowania i działalności to SSWiN i SSP.

W firmie Optex Security zajmuje stanowisko Customer Service Managera. Bezpośrednio współpracuje z Partnerami Handlowymi, Biurami Projektowymi, Wykonawcami i Instalatorami zapewniając najwyższy poziom wsparcia na wszystkich etapach projektu.

Michał Białek
Kierownik Działu Marketingu i Technicznego Wsparcia Sprzedaży | Reichle&De-Massari Polska

Jestem absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży zintegrowanych systemów bezpieczeństwa oraz systemów okablowania strukturalnego i telekomunikacyjnego. Moja kariera zawodowa rozpoczęła się od roli Inżyniera Wsparcia Technicznego, gdzie koordynowałem realizację projektów opartych o zaawansowane systemy takie jak SAP, DSO, systemy oddymiania, kontroli dostępu oraz automatyki budynkowej.

Od sześciu lat pracuję w firmie Reichle & De-Massari Polska Sp. z o.o., gdzie moje zadania obejmują nie tylko nadzór nad procesem zapewniania 25-letniej gwarancji systemowej, działania marketingowe, wsparcie techniczne, ale także prowadzenie szkoleń i wystąpień. Mam przyjemność dzielić się z uczestnikami wiedzą na temat najnowszych technologii, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Moja praca charakteryzuje się dokładnością i starannością, co przekłada się na skrupulatne nadzorowanie procesów i projektów. Doświadczenie zdobyte na etapie inżyniera budowy pozwoliło mi na głębokie zrozumienie potrzeb strony wykonawczej, co obecnie ułatwia mi zrozumienie ich wymagań i oczekiwań. Moje umiejętności i doświadczenie pozwalają mi na efektywne łączenie teorii z praktyką, co przekłada się na sukcesy zawodowe i zadowolenie klientów.

Wojciech Lis
Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Data Center w Reichle & De-Massari Polska

Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w branży IT, telekomunikacji oraz w zakresie przetwarzania danych. Moje praktyczne podejście do przygotowywania koncepcji serwerowni, pozwala mi efektywnie współpracować z użytkownikami końcowymi i projektantami. Wspólnie opracowujemy założenia i koncepcje, uwzględniając wszystkie systemy niezbędne do działania serwerowni, w tym systemy chłodzenia, zasilania gwarantowanego oraz gaszenia.

Jednym z kluczowych produktów, na któych się skupiam, są elektroniczne systemy paszportyzacji połączeń i pełnej dokumentacji infrastruktury IT. Te rozwiązania pozwalają na lepsze zarządzanie i kontrolę nad złożonymi systemami IT, zapewniając ich większą efektywność i bezpieczeństwo.

Moja misja osobista to promowanie rozwiązań charakteryzujących się najwyższą kulturą techniczną, które jednocześnie spełniają najnowsze normy i standardy. Wierzę w tworzenie i wspieranie rozwiązań, które nie tylko są na czasie, ale również wyprzedzają bieżące potrzeby, kładąc fundamenty pod dalszy rozwój i innowacje w branży IT.

Łukasz Kanarek
Dyrektor Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta
Roger

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Z firmą Roger związany od 2013 r. Aktualnie jako Dyrektor Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta czynnie współpracuje z dystrybutorami, biurami projektowymi, wykonawcami oraz inwestorami oferując wsparcie projektowe na wszystkich etapach realizacji projektu. Odpowiedzialny za utrzymanie obsługi klienta na najwyższym poziomie oraz obsługę kluczowych klientów w sprawach związanych z obsługą rynku krajowego.

W latach 2015-2018 odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu RACS 5 do sprzedaży poprzez testy i uruchomienie systemu na instalacjach pilotażowych.

Karol Narojczyk​
Video Imaging Applications Lead EMEA Region | Seagate

Absolwent wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie o specjalności inżynieria systemów bezpieczeństwa. Od 16 lat związany z branżą bezpieczeństwa. Swoje doświadczenie zdobywał zarówno na stanowiskach inżynierskich jak i sprzedażowych, wsłuchując się w bieżące potrzeby Klientów. Przez ostatnie cztery lata swoją uwagę kierował na analizę rozwoju rynku pamięci dyskowych oraz na zmianę postrzegania danych jedynie jako źródło dla materiału video. W swojej codziennej pracy koncentruje się na metodach wykorzystywania danych w zaawansowanych systemach wizyjnych ze szczególnych uwzględnieniem danych pochodzących z funkcji analitycznych.

Grzegorz Nowak
Dyrektor ds. handlowych

Absolwent Warszawskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Współtwórca firmy SENSOR-ONLINE. Z rynkiem HoReCa związany od 2007 r. Doświadczony branżysta specjalizujący się w teletechnice niskoprądowej w obiektach turystycznych (hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe itp.). Projektant, kosztorysant, handlowiec, aktualnie w roli Dyrektora ds. sprzedaży zajmujący się rozwojem Automatyki Hotelowej. Odpowiedzialny za obsługę dużych projektów instalacyjnych oraz  współpracę z firmami partnerskimi.

Od 2022 r nadzoruje handlowo i technicznie prowadzone wdrożenia, tworzy relacje z klientami, wprowadza nowe produkty i jest odpowiedzialny za budowę sieci dystrybucyjnych w Polsce i za granicą.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

Szymon Jaroszyński
ZKTeco Europe – Polish Market

Absolwent Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej – Curie w kierunku Elektrotechnika. Od 12 lat związany zawodowo z branżą elektroniczną i automatyki, w tym elektronicznych systemów zabezpieczeń. Prywatnie jest również pasjonatem nowoczesnych technologii oraz projektów z zakresu elektroniki i elektrotechniki.

W firmie ZKTeco jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne oraz projektowe klientów, jak również kolegów z Działu Handlowego, szkolenia techniczne partnerów biznesowych oraz instalatorów, jak również za tworzenie dokumentacji technicznych dla produktów.   

Adam Tatarowski
Ekspert z firmy Techom

Dyrektor Zakładu Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia TECHOM Sp. z o.o. – wyspecjalizowanej jednostki certyfikującej oraz placówki kształcenia ustawicznego, w ramach której kształcą się m.in. osoby funkcyjne zajmujące się ochroną osób i obiektów w służbach mundurowych, pracownicy IK odpowiedzialni za bezpieczeństwo i usługodawcy realizujący projekty, instalacje i konserwacje systemów ochrony przeciwpożarowej i technicznych środków zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego. Specjalista w zakresie oceny zgodności technicznych środków zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego (i usług w tym obszarze), ekspert Komitetów Technicznych nr 52, 264, 306 i 323 w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

mł. bryg. mgr inż. Wojciech Klapsa
CNBOP-PIB

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i Wydziału Chemii na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Obecnie pełni służbę w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytucie Badawczym w Zespole Laboratoriów Procesów Spalania i Wybuchowości na stanowisku Kierownika. Autor lub współautor artykułów o tematyce bezpieczeństwa pożarowego oraz właściwości palnych materiałów budowlanych. W CNBOP-PIB zajmuje się tematyką ekspertyz technicznych budynków, opinii sądowych w zakresie ustalania przyczyn pożarów oraz badaniami w zakresie reakcji na ogień wyrobów budowlanych, jak również wyznaczaniem parametrów wybuchowych substancji palnych. Prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także wykładowca podczas ćwiczeń oraz warsztatów i treningów na szkoleniach i kursach.

ROGER

Firma ROGER jest obecna na rynku od 30 lat, a przedmiotem jej działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż elektronicznych systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej oraz rejestracji czasu pracy. Ponadto wysoka niezawodność i funkcjonalność oferowanych produktów, potwierdzona w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji, przy dobrej relacji jakości do kosztu przyczyniły się do powstania rozległej sieci dystrybucji obejmującej 3 kontynenty i ponad 40 krajów. Dla oferowanych rozwiązań dostępna jest bezpłatna pomoc techniczna. Dział techniczny firmy zapewnia profesjonalne wsparcie z zakresu doboru i konfiguracji urządzeń oraz oprogramowania.

SENSOR-ONLINE

Automatykę budynku hotelowego można zaprojektować na wiele sposobów i na różnorakim sprzęcie. Niezależnie od przyjętego rozwiązania powinna ona uwzględniać specyfikę obiektu i wymagania korzystających z niej użytkowników. W żadnym wypadku nie powinna być celem samym w sobie, z mnóstwem „wodotrysków” i atrakcyjnych dodatków przysłaniających podstawową funkcjonalność. Korzystanie z niej powinno być dla gościa intuicyjne, a od personelu niewymagające specjalistycznego przygotowania. Takim właśnie rozwiązaniem jest SENSOR Automatyka dla Hotelu — produkt skierowany do obiektów turystycznych takich jak hotele, pensjonaty, apartamenty na wynajem itp.

SENSOR to system uwzględniający rytm pracy hotelu wyznaczany przez przyjeżdżających i wyjeżdżających gości. Jedna karta/klucz pozwala na poruszanie się po całym obiekcie w ramach posiadanych uprawnień. Otwiera pokój, umożliwia wjazd na parking czy też pozwala na przejście do strefy relaksu. System zadba o automatyczne ustawienie optymalnej temperatury, załączy oświetlenie, otworzy zawory z wodą, podniesie rolety itp. a po skończonym pobycie, bez ingerencji obsługi przestawi pomieszczenia w tryb pracy postojowej, przyczyniając się do zmniejszania kosztów wydatkowanych na zużywaną energię. Dodatkowo, w przypadku awarii poinformuje o zalaniu wodą czy wycieku freonu, a w pokojach dla osób z niepełnosprawnością pozwoli na uruchomienie instalacji przyzywowej. Jest to system bardzo uniwersalny spełniający wymagania zarówno małych pensjonatów, jak i wielogwiazdkowych hoteli. Należy przy tym pamiętać, że kontrola dostępu w tym przypadku to jedynie 20-30% jego możliwości. Pozostała funkcjonalność jest zwykle dokupywana przez Inwestorów u różnych producentów — tutaj mamy wszystko w ramach jednego, zintegrowanego pakietu.

Eltrox

Eltrox to działający od 20 lat największy w kraju dystrybutor: monitoringu, systemów alarmowych oraz automatyki domowej. Swoją pozycję opiera na sieci prawie 40 salonów firmowych rozmieszczonych w największych miastach. Nasi partnerzy to międzynarodowi liderzy w branży bezpieczeństwa i automatyki. Współpracujemy z takimi firmami jak Dahua, Hikvision, Satel, NEC, Nice, FAAC, FIBARO, Somfy, Seagate, TP-Link itd. Poza szeroką ofertą i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwis i konserwację zakupionego sprzętu.W odpowiedzi na zapotrzebowanie firm monterskich powstała marka Hurton.Jest to platforma przeznaczona do sprzedaży hurtowej, dzięki której współpracujemy z szeroką rzeszą wykwalifikowanych instalatorów.Pomagamy, szkolimy i promujemy szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Seagate

Seagate Technology jest światowym liderem i producentem precyzyjnie zaprojektowanych, najwyższej klasy rozwiązań w zakresie przechowywania i zarządzania systemami danych. Od ponad 40 lat firma Seagate umożliwia przedsiębiorstwom dynamiczny rozwój, dzięki nowatorskim dyskom twardym, dyskom półprzewodnikowym, systemom danych oraz kompleksowym, dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniom w zakresie obsługi i odzyskiwania danych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić zarządzanie danymi, zarówno przechowywanymi w miejscu, jak i tymi, znajdującymi się w ruchu.

Więcej o firmie Seagate dowiesz się pod adresem seagate.com oraz na kanałach social media: Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube i na naszym blogu.

Warsztaty Konica Minolta
"Era Inteligentnego Monitoringu: Jak AI Przynosi Oszczędności w Logistyce i nie tylko"

W dobie dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji, systemy monitoringu stają się kluczowymi narzędziami w wielu branżach, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo ale także spore oszczędności. Warsztaty „Era Inteligentnego Monitoringu: Jak AI Przynosi Oszczędności w Logistyce i nie tylko” to wgląd w praktyczne zastosowanie inteligentnych kamer MOBOTIX i systemu VMS, w połączeniu z analityką obrazu, by optymalizować procesy i minimalizować koszty operacyjne. Dla projektantów instalacji niskoprądowych to unikatowa okazja, by zgłębić, jak innowacyjne rozwiązania mogą wpływać na zwiększenie wartości oferowanych klientom, otwierając nowe możliwości biznesowe i ugruntowując ich pozycję na rynku jako liderów w implementacji inteligentnych systemów monitoringu.

Warsztaty Megavision Technology

Podczas warsztatów  przedstawimy jedyne na świecie kamery ultra wysokich rozdzielczości firmy AVIGILON pokazując możliwości detekcji zdarzeń i jakości obrazu nagranego materiału. Omówimy także na przykładach rolę inteligentnej analizy obrazu w zakresie podniesienia efektywności działania całego systemu nadzoru.

Ponadto zaprezentujemy system PSIM VENOM jako dedykowaną platformę integrującą systemy obiektowe wraz z jej kluczowymi funkcjonalnościami. Pokażemy przede wszystkim korelację zdarzeń z kilku systemów jako istotę innowacyjności i celowości zastosowania rozwiązań klasy PSIM.

Warsztaty Eltrox
"Wykorzystywanie kamer termowizyjnych Pelco w ochronie obwodowej"

Zapraszamy na intensywne warsztaty trwające 40 minut, poświęcone ochronie obwodowej z wykorzystaniem zaawansowanych kamer termowizyjnych marki Pelco. 

W trakcie tego dynamicznego szkolenia uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę dotyczącą projektowania systemów ochrony obwodowej opartych na technologii termowizyjnej. 

Dzięki praktycznym demonstracjom oraz case study, uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć skuteczne strategie wykorzystania kamer termowizyjnych w różnorodnych scenariuszach ochrony obwodowej. 

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonego ekspera, który podzieli się swoją wiedzą oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi optymalnego wykorzystania technologii Pelco w celu zapewnienia kompleksowej ochrony obiektów. 

Niezależnie od poziomu doświadczenia, te warsztaty są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności w obszarze ochrony obwodowej opartej na kamery termowizyjne Pelco.

Plan szkolenia:

I. Wprowadzenie do Technologii Termowizyjnej

II. Projektowanie Systemów Ochrony Obwodowej

III. Skuteczne Strategie Ochrony Obwodowej

IV. Studium Przypadków i Dyskusja

Warsztaty ROGER i SENSOR-ONLINE
"Praktyczne aspekty wykorzystania bezpiecznych identyfikatorów w systemie kontroli dostępu RACS 5".

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, w trakcie których opowiemy o rodzajach oraz sposobie zabezpieczania identyfikatorów w systemach kontroli dostępu. Na podstawie przykładów pokażemy, jak ważne jest stosowanie zaawansowanych technologii szyfrujących wartości nośników przechowywanych na karcie dostępu. Opowiemy również, jak podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa identyfikatorów w systemie RACS 5. Warsztaty będą dobrą okazją do przekonania się na własne oczy, jak łatwo jest kopiować popularne karty dostępu przy pomocy narzędzi dostępnych na znanych portalach aukcyjnych. Do zobaczenia.

Warsztaty Reichle & De-Massari
„Wspomaganie projektowania dla PoE RP3. Przygotowanie koncepcji i projektu w oprogramowaniu R&M inteliPhy net.”

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom w projektowaniu i zarządzaniu infrastrukturą sieciową, gdzie uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat zaawansowanych narzędzi wspierających projektowanie sieci PoE (Power over Ethernet) oraz efektywne zarządzanie infrastrukturą sieciową.

Temat 1: Wspomaganie projektowania dla PoE RP3. Podczas pierwszej części warsztatów skupimy się na kalkulatorze PoE – innowacyjnym narzędziu autorstwa R&M, które wykorzystuje najnowsze standardy i bogate doświadczenie w instalacjach PoE. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie korzystać z tego narzędzia, aby zoptymalizować projektowanie instalacji PoE, zgodnie z wymogami standardu RP3, gwarantując wysoką efektywność i niezawodność systemu.

Temat 2: Narzędzie R&MinteliPhy net do zarządzania infrastrukturą. Druga część warsztatów poświęcona będzie narzędziu R&MinteliPhy net, które umożliwia opracowanie kompleksowej koncepcji sieciowej, przekształcającej się następnie w dokumentację przekazywaną klientowi końcowemu w formie bazy danych. Przedstawimy, jak to rozwiązanie może stanowić wartość dodaną dla klientów, umożliwiając im wykorzystanie oprogramowania podczas eksploatacji infrastruktury, co znacząco ułatwia zarządzanie i monitorowanie sieci.

Te interaktywne warsztaty zapewnią uczestnikom praktyczną wiedzę i umiejętności potrzebne do efektywnego wykorzystania nowoczesnych narzędzi w projektowaniu i zarządzaniu infrastrukturą sieciową, zwiększając jej wydajność i niezawodność.

Warsztaty BOSCH
"Praktyczny pokaz działania systemu Bosch z wykorzystaniem nowości: kamer IP z zaawansowaną analiza obrazu i dźwięku serii 3100i, 5100i 7100i , aplikacji BVMS 12 oraz głośników sieciowych IP Horn".

Wybrane studia przypadków w kontekście praktycznego zastosowania nowości produktowych w ofercie Bosch Video System. Wykorzystanie analizy wideo w zadaniach związanych z bezpieczeństwem obiektów jak i do zbierania danych statystycznych niezbędnych do wydajnego zarządzania obiektem.

Warsztaty Hanwha Vision
"Integracja i optymalizacja oprogramowania Wisenet Wave: praktyczne podejście do ochrony obiektów przy użyciu systemu VMS".

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zgłębić techniczne aspekty oprogramowania Wisenet Wave, koncentrując się na jego zastosowaniu w ochronie różnych obiektów, takich jak infrastruktura krytyczna, muzea, stadiony i inne. Warsztaty zapewnią praktyczne doświadczenie w obszarach takich jak:

 1. Konfiguracja systemu: Jak optymalnie skonfigurować kamery i oprogramowanie dla różnych zastosowań.
 2. Analiza wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Zrozumienie, jak technologie AI pomagają w rozpoznawaniu i klasyfikowaniu obiektów oraz jak można je wykorzystać do poprawy bezpieczeństwa.
 3. Dostosowywanie interfejsu: Jak dostosować interfejs użytkownika do potrzeb pracowników ochrony, aby był on intuicyjny i efektywny w codziennym użyciu.
 4. Studium przypadku: Uczestnicy będą mieli unikalną okazję do bezpośredniego zapoznania się z działaniem systemu Wave poprzez dostęp do rzeczywistego obiektu i interaktywną demonstracje rozwiązania. Ta sekcja warsztatów uwypukli, jak system radzi sobie z praktycznymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa.
 5. Integracje międzysystemowe: Wzbogacenie funkcjonalności systemu dozoru wizyjnego poprzez połączenia z innymi systemami bezpieczeństwa. Ta część warsztatów zbada korzyści i metodyki integracji VMS z różnymi rozwiązaniami z zakresu zabezpieczeń technicznych w celu stworzenia kompleksowej architektury bezpieczeństwa.
Warsztaty AAT

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowane profesjonalne oprogramowanie zarządzające systemami bezpieczeństwa w obiektach – NOVUS MANAGEMENT SYSTEM AC. Zaprojektowane i stworzone w POLSCE, przez zespół wysoko wykwalifikowanych programistów, odpowiadających za ciągły rozwój, gwarantujących elastyczność wdrożenia, bezpieczeństwo i stabilne działanie aplikacji.

Podczas ćwiczeń uczestnicy dowiedzą się jak w łatwy i prosty sposób do oprogramowania zarządzającego dodać systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, automatyki budowlanej oraz zaprogramować ich podstawowe funkcjonalności niezbędne do prawidłowego działania tych systemów na obiekcie.

Warsztaty TP-Link
"Projektowanie rozmieszczenia punktów dostępowych w celu stworzenia optymalnego zasięgu sieci bezprzewodowej (WIFI)".

Na warsztatach skupimy się na zaprojektowaniu rozmieszczenia punktów dostępowych w różnych obiektach wielkopowierzchniowych. W praktyczny sposób pokażemy jaki wpływ na zasięg mają takie elementy jak ściany nośne, ściany działowe, piony techniczne czy drzwi lub okna. Pokażemy również co należy uwzględnić planując sieć WiFi w budynkach magazynowych czy produkcyjnych. Wszystko to na przykładowych projektach za pomocą dedykowanego oprogramowania do tworzenia raportów symulacji WiFi.